Рада врегулювала надання відпусток усиновителям

Згідно з проектом, особам, які усиновили дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів. При цьому при усиновленні двох і більше дітей надається 70 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів після набрання законної сили рішенням суду про усиновлення дитини. Підкреслюється, що така відпустка надається за умови, що заяву про його надання надійшло не пізніше трьох місяців з дня набрання законної сили рішенням суду про усиновлення дитини.

Крім того, передбачається, що особам, які усиновили дитину (або одночасно двох і більше дітей), надається відпустка по догляду за дитиною (дітьми) на умовах і в порядку, встановлених статтями 179 і 181 цього кодексу. Так, в разі усиновлення дитини (дітей) подружжям зазначені відпустки надаються одного з них на їх розсуд.

«Прийняття проекту акта дозволить привести Кодекс законів про працю України та закон» Про відпустки «у відповідність до вимог Сімейного кодексу України щодо усиновлення дітей від двох місяців і буде сприяти забезпеченню рівних прав на отримання одноразової оплачуваної відпустки у зв’язку з усиновленням дитини для всіх усиновителів» , — зазначено в пояснювальній записці.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/rada-vregulyuvala-nadannya-vidpustok-usinovitelyam/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top