Реєстр збитків для України: як подати заяву про смерть родичів внаслідок війни

Реєстр збитків для України: як подати заяву про смерть родичів внаслідок війни

Сім’ї, які втратили близьких через війну, можуть отримати компенсацію

Відтепер члени родин, які втратили близького члена сім’ї внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну, можуть подати Заяву в категорії А2.1 до Реєстру збитків, завданих агресією. Про це повідомили на сайті Ветеран.

Читайте також: Тепер родичі зниклих безвісти можуть отримати відстрочку від мобілізації — як це зробити

Йдеться про відшкодування шкоди за душевний біль та страждання, спричинені втратою близького члена сім’ї. Відкриття процесу подання заяв у цій категорії є значним кроком у наданні підтримки тим, хто проходить через страждання, спричинені російською агресією, та забезпечення можливості таких сімей відновити справедливість, визнати їхні непоправні втрати.

Хто може подати Заяву категорії А2.1?

● Батьки

● Чоловік або дружина

● Цивільні партнери

● Діти загиблих

● Інші родичі (за умови доведення законного інтересу).

Яку інформацію потрібно надати?

● Дані про заявника та загиблого члена родини

● Інформацію про стосунки між ними

● Опис обставин, які спричинили смерть

● Докази матеріальних збитків, таких як втрата доходу, можна буде подати в інших категоріях у майбутньому.

Як подати Заяву категорії А2.1?

Заяви до Реєстру подаються через мобільний застосунок  Дія.

Необхідні матеріали для подання заяв категорії A2.1, включно з формою заяви, правилами подання заяв, відповідями на поширені запитання та практичними порадами щодо подання заяв, доступні на веб-сайті Реєстру українською та англійською мовами.

Про Реєстр збитків

Це вже друга категорія заяв, відкрита до подання заяв до Реєстру. Перша категорія (A3.1) стосується пошкодження або знищення житлового нерухомого майна.

Станом на сьогодні, Реєстр отримав орієнтовно 13,000 заяв за категорією A3.1, із загальною сумою заявлених збитків понад 800 мільйонів євро. Найближчим часом очікується запуск додаткових категорій заяв.

Повномасштабна агресія Росії проти України призвела до масових смертей і страждань. Зафіксовано тисячі випадків катувань, нелюдського поводження та сексуального насильства, масштабні руйнування житлових будинків та об’єктів критичної інфраструктури по всій країні, а також величезні економічні збитки.

Створення Реєстру збитків для України є значним міжнародним зусиллям і першим кроком до створення механізму, який забезпечить справедливість та компенсацію для України та її народу, інформує сайт Реєстру.

Раніше ми писали як Отримати військово-облікового документа без візиту до ТЦК – як це зробити запоріжцям

Джерело

Share this post

нет
scroll to top