Українські захисники-учасники програми відзначають суттєвий прогрес завдяки реабілітації на воді
У межах проєкту «Вільні хвилі» ветерани війни та діючі військовослужбовці у Запоріжжі безкоштовно займаються за реабілітаційною методикою призера Олімпійських ігор з плавання Дениса Силантьєва. Проєкт триває у Запоріжжі з липня 2024 року за фінансової підтримки компанії Метінвест, комбінату «Запоріжсталь» та громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій».
Читайте також: «Люди змінюються просто на очах» — у Запоріжжі триває проєкт для ветеранів і військових «Вільні хвилі»
Один із багатьох учасників проєкту — військовослужбовець Сергій Імбаровський. До проєкту «Вільні хвилі» доєднався, щоб покращити стан здоров’я.
«У мене були контузії ще з часів АТО. У когось вони фізичні, у когось вони психоемоційні. Побачив інформацію про проєкт. Оскільки я люблю спорт і протягом всього життя ним займаюся, то вирішив скористатися цією можливістю. Тренер Сергій Вікторович Проняєв мені дуже допомагав працювати над технікою, розказував про деякі моменти, нюанси і закріпляв їх на практиці. Життя — це рух, тому давати можливість військовослужбовцям, які отримали травми, проходити реабілітацію, відновлювати своє здоров’я, я вважаю, це благою справою», — розповів учасник проєкту Сергій Імбаровський.
Для Сергія Імбаровського це вже 12-те заняття. Каже, в його успіхах величезну роль відіграла методика призера Олімпійських ігор Дениса Силантьєва, яку на заняттях впроваджує тренер.
«У когось з учасників проєкту є контузії, хтось має проблеми з руками, ногами, стопами або гомілками. Різні проблеми є. Ми робимо все для того, щоб наші військові та ветерани прийшли у норму», — розповів тренер з плавання Сергій Проняєв.
Ще один учасник проєкту «Вільні хвилі» — побратим пана Сергія Ігор Діхтяренко, який є військовослужбовцем з 1992 року. На реабілітацію плавання прийшов, щоб повернутися до служби в Збройних Силах України.
«Після тяжкої контузії я майже не можу ходити, а у басейні я оживаю. Я дуже вдячний, що нам, військовим, дають можливість відчути себе знову повноцінною людиною. Я вже був на військовій пенсії, але спочатку повномасштабного вторгнення формували місцеву бригаду і я, як заступник командира бригади, пішов на фронт. На фронті отримав тяжку контузію, поранення і був списаний, але я намагаюся знову повернутися в стрій, адже це моя професія, це мій обов’язок», — зазначив Ігор Діхтяренко.
Ігор Діхтяренко нещодавно почав реабілітацію, але вже має успіхи. Тренер каже, це все його впертість.
«У Ігоря були проблеми з ногами. Зараз він у воді отримав навантаження і ніби ожив на очах. Він із радістю приходить на наші заняття. Ми продовжуємо працювати з ним далі, він молодець – хлопець з характером», — розповів тренер Сергій Проняєв.
Наразі більше 150 ветеранів та чинних військовослужбовців пройшли реабілітацію у межах проєкту. До кожного індивідуальний підхід, що дає результат. Важливість реабілітацію плаванням відзначають не тільки учасники та тренери проєкту «Вільні хвилі», але й лікарі.
«Акватерапія або реабілітація за допомогою плавання — це дуже сучасний і комплексний вид реабілітації, який дозволяє бути психологічно необтяженим. З одного боку вода сама по собі має релаксативні властивості, а з іншого — більшість м’язів, які існують у людини включені в процес плавання. Тому які б не були травми, якщо пацієнт має можливість контактування з водою — реабілітація через плавання дуже корисна», — наголосив хірург, кандидат медичних наук Костянтин Милиця.
Безкоштовні реабілітаційні заняття з плавання за методикою призера Олімпійських ігор Дениса Силантьєва проходять тричі на тиждень. Щоб почати тренуватися, достатньо надати свідоцтво УБД — учасника бойових дій.
Отримати більше інформації про програму «Вільні хвилі» та записатися на тренування можна за телефоном 073 444 19 27.
Джерело