Реформа харчування: які проблеми виникли у шкіл Запорізької області

Голови Водянської та Благовіщенської ОТГ, де шкільні їдальні потребують капітальних ремонтів, взагалі не з’явилися на нараду. Хлопчики та дівчата харчуються лише завдяки соціально-відповідальним аграріям, зокрема, ПАТ «Племзавод «Степной». При цьому, Водянська громада запланувала ремонт харчоблоку лише на 2023 рік, а Благовіщенська сільрада планує витрачати гроші на більш пріоритетні, на їхню думку, потреби.

“Це ті громади, які постійно просять у держави кошти на різні потреби, а самі не в змозі забезпечити нормальне харчування своїм дітям. Тим паче, у бюджетах територій достатньо залишків з минулого року. Вистачить навіть нову їдальню побудувати. Тому питання до громад: «Вам потрібні школи?». Якщо ні, то ми допоможемо купити автобуси, щоб діти мали можливість навчатися в нормальних умовах”, – наголосив голова Запорізької ОДА Олександр Старух.

Також чимало проблем у Комишувасі, де в одній із шкіл нещодавно зробили капітальний ремонт, не передбачивши пандусу та комплексних умов для інклюзивної освіти.

“Викликає певне занепокоєння, коли в громаді відбудована нова гарна школа, але не враховані вимоги безбарєрності, новий стадіон, який в болоті стоїть і може зруйнуватися. І проблеми з харчоблоками, які вже тягнуться більше року. Це все викликає чимало запитань до керівництва території, – зазначив Олександр Старух.

Не додає оптимізму масове закриття їдалень у школах Токмака та впровадження кейтерингу. Головне питання – чи зможе забезпечити постачальник нормальні санітарні умови зберігання продуктів та безперебійне харчування школярів. Ситуацію будуть ретельно аналізувати фахівці.

Варто зазначити, всі недоліки на шкільних харчоблоках, які виявили експерти Держпродспоживслужби, мають усунути до 1 вересня.

Проєкт «Сучасна шкільна їдальня» впроваджуватимуть в 48 школах Кіровоградщини (ПЕРЕЛІК) | Без Купюр - Новини Кропивницького і КіровоградщиниПроєкт «Сучасна шкільна їдальня» впроваджуватимуть в 48 школах Кіровоградщини (ПЕРЕЛІК) | Без Купюр - Новини Кропивницького і Кіровоградщини

Шкільна їдальня. Ілюстративне фото

Нагадаємо, за минулорічним аналізом Держпродспоживслужби в області 29 закладів освіти не відповідали новим вимогам організації харчування дітей (у них наявна застаріла техніка та відсутні ремонти). На сьогодні 4 школи повністю ліквідували зауваження, 13 — в процесі вирішення проблем, а 12 — не приступили до рішення задач взагалі.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Источник: https://tv5.zp.ua/news/reforma-harchuvannja-jaki-problemi-vinikli-u-zaporizkih-shkil/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=reforma-harchuvannja-jaki-problemi-vinikli-u-zaporizkih-shkil

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top