Рейдерство під час війни? В Запоріжжі адвокат намагається привласнити низку приміщень ТСО у центрі міста

Вранці 19 липня на територію навчально-тренувального центру тактичної медицини «КоЛеСо» зайшов цивільний чоловік з людиною у формі електрика. Волонтери центру, побачивши незнайомців, покликали своїх керівників. За мить у цивільного в руках опинилася залізна арматура, якою він намагався збити замок з електрощитової.

Керівництву Центру ця людина вже знайома – це Роман Юрійович Севастьянов, який називає себе власником низки приміщень Товариства сприяння обороні України (ТСО — Під цим стягом ось уже чверть століття впевнено крокує громадсько-патріотичне і спортивно-технічне об’єднання громадян, що взяло собі гаслом : «Ми виховуємо патріотів України!».) в Запоріжжі. Вже сім років між ТСО і підприємством «Сприяння» та паном Севастьяновим ведуться судові тяжби щодо нерухомого майна, які ледь не щодня обростають новими ганебними подробицями.

Переписали між своїми

Ця історія розпочалася у 2016 році. У результаті виникнення договірних відносин між Романом Севастьяновим, як адвокатом, та головою Запорізької обласної організації «Товариство сприяння обороні України» 

І. Павлеєм власність ТСО була переписана на третю особу – ТОВ «Січ-резерв», яку, як не дивно, очолював Роман Севастьянов. В Україні він відомий через гучний скандал щодо хабаря в 25 тисяч доларів.

Серед об’єктів нерухомості, які були переписані, — будівлі на проспекті Соборному, 158Б; вулиці Жаботинського, 50; Поштовій, 31, тренувальний полігон (автодром)  на вулиці Братській, 45 та інші об’єкти.

Справа набула суспільного розголосу та після публікації у ЗМІ розглядалася в суді. Суд фактично визнав пана Павлея І. винним у перевищенні повноважень, адже він не мав права переписувати майно на іншу особу без рішення вищого керівництва ТСО України. Свою вину Павлей І. визнав, на незаконно передане майно суд наклав арешт, але історія на цьому не завершилася.

Далі був підписаний акт про прийом-передачу нерухомості, який був підписаний та завірений у нотаріуса особисто Севастьяновим, але оригіналів документів про повернення ТСО України  не отримав, а відомості про перереєстрацію в реєстр не внесені і до сьогодні  – питання знаходиться в бюрократичній площині.

Пізніше підприємство «Сприяння» Громадської організації «Товариство сприяння обороні України (ТСО України)» звернулося до Господарського суду Запорізької області з позовною заявою про визнання права власності на нерухоме майно та стягнення частки та частини прибутку товариства, суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі № 908/2022/23.

Через те, що в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно є запис про те, що формальним власником вищеозначеного майна поки що є ТОВ «Січ-резерв», Севастьянов Р. активно цим користується. Акт про прийом-передачу майна підприємству “Сприяння”, завірений у нотаріуса, пан Севастьянов Р. до уваги не бере.

Комунальний терор

За адресою проспект Соборний, 158Б, яка є у сфері інтересів Севастьянова, розташоване Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, де надаються послуги для людей з усієї області. В 2021 році в приміщенні раптово вимкнули водопостачання, хоча аварій не було. Майже два місяці співробітники Фонду та орендарі приміщень були без води (ковід). В 2023 — без попереджень пан Севастьянов на добу вимкнув світло в усій будівлі, що унеможливило роботу такої важливої структури обласного підпорядкування.

Такий самий метод показати свою «владу» директор «Січ-резерв» застосував і до інших об’єктів нерухомості, відносно яких ведуться судові справи. Зокрема, з раптовою відсутністю світла зіштовхнулися вищезгадані бойові інструктори з тактичної медицини з організації «КоЛеСо», яка орендує приміщення на вул. Поштовій для проведення курсів для військових, та цивільних, і це під час повномаштабного вторгнення коли кожен день навчання це збереження життя людини і наших захисників.

«На початку травня він прийшов до нас в центр із групою чоловіків та вимагав, щоб його пустили в приміщення. Ми попросили його вийти, адже наша організація лише орендує приміщення на безоплатній основі, тому варто спілкуватися з приводу різного доступу  з орендодавцями – ТСО України (Товариством сприяння обороні України, — ред.). На що він грубо відповів, що він нібито хазяїн цього приміщення, тому ми «маємо» або працювати з ним і оплачувати йому, або «буде по-поганому. Хочу підкреслити що в 2022 року за підтримки працівників ТСО України Запоріжжя ми відновили  приміщення яке майже було зруйновано за сприяння Севастьянова». Ми зателефонували до керівництва ТСО, пояснили ситуацію та отримали рекомендацію від керівництва не допускати до приміщень. Ми – орендарі, ми займаємось безперервним циклом навчання військових, цивільних та волонтерів основам тактичної медицини – безкоштовно та професійно вчимо рятувати життя на полі бою», та надання першої допомоги цивільним — розповідають у Центрі «КоЛеСо».

В середині липня інструктори прийшли до тренувального центру та побачили, що в приміщеннях немає електроенергії. Почали дізнаватися причину – нібито ведуться ремонтні роботи, світло мало з’явитися до 17-ої години. Проводити повноцінне тренування захисників в таких умовах було складно, але процес зупиняти не можна. Інструктори сподівалися, що електропостачання відновлять, і вони зможуть продовжити навчання. Але ані в той день, ані на наступний ранок світло не з’явилося.

Виявилося, що Севастьянов Р. зателефонував до РЕМ та заявив, що по всій мережі приміщень, які «належать» йому, нібито аварійна ситуація (нагадаємо, що нерухомість знаходиться в різних частинах міста) та попросив відключити світло в усіх цих приміщеннях. Бойові медики викликали електриків, які не побачили жодних ознак аварії.

19 липня історія повторилася. Севастьянов посеред тренувального процесу прийшов до бойових медиків із наміром отримати доступ до електрощитової. Він взяв до рук металевий предмет та намагався збити замок та проникнути в приміщення.

Інструктори викликали поліцію, адже своїми діями чоловік перешкоджав навчальному процесу, а жодних документів, які могли б довести його право на ведення будь-якої діяльності на цій території, не надав. Правоохоронці вивели його з території та супроводили до районного відділку, а інструктори з тактичної медицини разом з адвокатом ТСО надали поліцейським свої свідчення щодо події.

Рейдерство в умовах війни?

  Ще більш показова ситуація склалася з будівлею по вулиці Жаботинського, 50. Більше 30 років в цьому приміщенні працювала Запорізька об’єднана технічна школа ТСО України, яка навчила автоводінню тисячі людей, як цивільних, так і військових. В умовах, коли на території України з 2014 року йде війна, діяльність подібних організацій є вкрай важливою для збереження життів українців та роботи над вигнанням ворога.

Але це не зупинило пана Севастьянова від того, щоб написати листи до Сервісного центру МВС України з вимогою забрати акредитацію школи та зупинити атестацію водіїв; закрити доступ до тренувального полігону, де водії відпрацьовують практичні навички та зберігаються автомобілі в тому числі і транспортні засоби групи «А» Міністерства оборони України. 

Наразі школа не працює, хоч Сервісний центр і не врахував листи Севастьянова, адже працівники не мають фізичного доступу до приміщень та майданчиків для роботи, тому навчати водіїв не можуть.

Інших орендарів приміщень за цією адресою «Січ-резерв» змушує перепідписувати договори про оренду, відповідно, перенаправляючи доходи від оренди на рахунки вказаної компанії.

Більше того, приміщення на вул. Жаботинського, 50, не дивлячись на запис в реєстрі про арешт, виставлене на торги в системі державних торгів СЕТАМ. Стартова ціна – більше 12 млн гривень. 

І тут відкриваються цікаві подробиці про те, як саме Роман Севастьянов почав реалізацію нерухомого майна по вулиці Леоніда Жаботинського, 50. Для цього він створив «договір» між своїми ж юридичними особами, подав до Вінницького суду заяву про видачу судового наказу, отримав рішення, що нібито «СІЧ-РЕЗЕРВ» винен його ж фірмі 50 тисяч гривень та передав цей виконавчий документ на реалізацію приватному виконавцю Дмитру Юрійовичу Проценку. Виконавець швидко наклав арешт та виставив на торги це майно.

Пан Проценко вже потрапляв у поле зору правоохоронців через історію з виставленою на продаж арештованою квартирою. Процитуємо джерело: «Ухвала про арешт квартири була обов’язковою для приватного виконавця. Тому він не мав права продавати квартиру боржника за наявності заборони на її відчуження. Суд робить висновок, що обвинувачений виконав виконавчий документ, який нотаріусом не видавався, і продав квартиру, на яку був накладений арешт у кримінальному провадженні, отримавши винагороду приватного виконавця без законних підстав, що є неправомірною вигодою. Чоловіка засудили до 5 років позбавлення волі». 

В підприємстві «Сприяння» наголошують, що розглядають подібні дії як шахрайські та готують низку позовів, зокрема, за ознаками порушення статті 206 Кримінального кодексу України «Протидія законній господарській діяльності».

Оцінку діям партнерам по рейдерству має дати суд. Але факти, перераховані у цій статті, викликають справедливе обурення у суспільстві.

Підписуйтесь на Акцент в


Share this post

нет
scroll to top