Результати двомісячного наступу росіян на Запорізькому напрямку: що далі (ВІДЕО, КАРТА)

Російські окупанти вже два місяці проводять штурмові дії на Запорізькому напрямку, проте українські захисники поки не дають ворогу помітно просунутися і утримують всі важливі рубежі.

Яка оперативна обстановка склалася на Запорізькому напрямку станом на 23 січня та як змінилася за останні два місяці безперервних атак росіян, — в матеріалі Акценту.

Після спроби літнього наступу на Мелітопольському напрямку, результатом якого стало звільнення трьох населених пунктів — Роботиного, П’ятихаток та Лобкового, з середини листопада ЗСУ перейшли до оборони. До цього часу росіяни змогли акумулювати значні ресурси та намагаються відбити втратчені влітку та на почактку осені позиції.

карта DeepState на Запорізькому (Мелітопольському під час наступу ЗСУ) напрямку станом на ранок 23 січня

Через нестачу снарядів, Сили оборони все більше для ураження техніки, укриттів та особового складу противника застосовують ударні дрони — FPV-камікадзе та «Мавіки» зі скидами. На ділянці фронту в районі Роботиного ефективно працюють підрозділи БПЛА 65-ї ОМБр (свіже відео роботи нижче по тексту — ред.) та 82-ї бригади ДШВ, а також підрозділів НГУ — бригад «Спартан» та «Кара-Даг». Допомогають їм стримувати ворога новосформовані у 2023 році 33-та та 118-та механізовані бригади, що також мають на озброєнні сучасну західну техніку. У листопаді з даного напрямку були відведені частини військ, що діяли в літній наступальній кампанії — зокрема, підрозділи 116-ої та 47-ої механізованих бригад відправлені під Авдіївку, а частини 46-ої аеромобільної бригади ДШВ — під Мар’їнку, де росіяни також ведуть потужний наступ.

Оперативна ситуація на Запорізькому напрямку. Думки експертів

Оглядач групи «Інформаційний спротив», офіцер ЗСУ Костянтин Машовець відзначає вдалі дії ЗСУ в обороні за останній період

Очевидно, на Токмацькому напрямку противнику так і не вдається повністю відновити становище за першою позицією свого головного рубежу оборони. Підрозділи 237-го десантно-штурмового полку (дшп) 76-ї десантно-штурмової дивізії (дшд) противника протягом останньої доби зробили кілька невдалих спроб відтіснити передові підрозділи ЗСУ на захід від с. Вербове. Аналогічні спроби підрозділів 70-го мотострілецького полку (мсп) 42-ї мотострілецької дивізії (мсд) 58-ї ОВА противника, підтримані окремими підрозділами 104-го дшп ті ж 76-й дшд у напрямку Новопрокопівка — Роботино також завершилися невдало, — пише в своєму Фейсбук Машовець три дні тому.

останнє просування росііян на Роботинському виступі було зафіксоване майже два тижні тому

Таким чином, на Роботинському виступі за два місяці росіянам вдалося відсунути ЗСУ від околиць Новопрокопівки та Вербового, змусивши українських захисників також залишити відкриті позиції на першій основній лінії оборони росіян (лінії Суровікіна — ред). Проте ЗСУ поки міцно утримують звільнене наприкінці літа Роботине.

В той же час по лінії Кам’янське — Василівка лінія фронту взагалі майже не зазнала змін. Атаки росіян тут також фіксувалися, але українські захисники (тут діє, зокрема, славетна 128-а гірсько-штурмова бригада — ред) їх вдало відбивали. ЗСУ як і наріше утримують пінічну та східну частину н.п. Кам’янське (тут навіть зменшено лінію контролю росіян), а також виступ у районі П’ятихаток. 

Нижче дивіться порівяння двох карт DeepState від 23.11.2023 та 23.01.2024.

Результати двомісячного наступу росіян на Запорізькому (Мелітопольському) напрямку на основі карти @Deepstate_UA
The results of the two-month offensive of the #Russians in the #Zaporizhzhya (#Melitopol) direction based on the Deepstate map#UkraineRussiaWar pic.twitter.com/3qyPsWYWMZ

& Акцент (@AkzentZaporozhe) January 23, 2024 Перспективи сторін на Запорізькому напрямку

Подальший розвиток подій на Запорізькому напрямку залежатиме від багатьох факторів. На думку «Акцента» це наступне: (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Знищення ДРЛО А50-У. Нагадаємо, нещодавно ЗСУ знищили два російські літаки-ретранслятори, зокрема ДРЛО А50-У, що змусило окупантів змістити маршрут польоту інших таких літаків на материкову частину росії — у Краснодарський край, що в сворю чергу послабило радіолокаційну зону контролю росіян на півдні Запорізької та Херсоньскої областей. Більше детально, які це матиме наслідки — ми писали раніше.Ще один вагомий чинник для ЗСУ — наявність достатньої кількості артилерійських боєприпасів та сучасного західного озброєння для стримування ворога та можливості проведення наступальних локальних кампаній. Можливість проведення наступальної кампанії ЗСУ, на нашу думку можлива лише за умови впливу наступних факторів: 1) потужної підтримки з повітря, зокрема літаками F-16 та великої кількості ракет та дронів середнього та дальнього радіусу дії; 2) «ізоляції Криму» як військового хабу та знищення логістики ворога на цьому напрямку; 3) Наявності значного людського та матеріально-технічного ресурсу.Будівництво фортифікацій. Як відомо, на прикінці минулого року, президент України Володимир Зеленьский заявив про масштабне будівництво фортифікаційних споруд та укріплень лінії оборони по всіх ділянках фронту. В інтерв’ю західним ЗМІ він зазначив, що головними військовими задачами на 2024 рік він бачить «ізоляцію Криму» (знищення військового хабу росіян на півострові), а також захист великих міст Укураїни, серед яких одними з перших йде Запоріжжя. Раніше французський осінтер опублікував загальні карти ліній оборони ЗСУ, зокрема на Запоріжжі.Також важливою є проведення ефективної та справедливої мобілізаційної кампанії. Про проблеми мобілізації та виклики для Запоріжжя на 2024 рік ми розповідали раніше у нашому матеріалі — Роман П’ятигорець: що буде із Запоріжжям у 2024 році та що не так із мобілізацією (ВІДЕО) Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/rezultati-dvomisyachnogo-nastupu-rosiyan-na-zaporizkomu-napryamku-shho-dali-video-karta/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top