Різновиди іграшок для дітей різного віку та статі

Іграшки – це не тільки забавки, що допомагають дитині розважитись, вони ще й вчать дружити, співчувати, кохати та навіть виховують. Буває так, що якась не дуже примітна для батьків річ, стає для їх малюка вірним другом на довгі роки. Та навіть дорослим людям іноді складно розлучитись з коробками, в яких зберігаються скарби дитинства.

Тож, вибирати товари та іграшки для дітей потрібно максимально прискіпливо, адже хтозна, як це відіб’ється на маленькій людині. А для того, щоб придбання було свідомим, потрібно знати, які взагалі види іграшок бувають.

Іграшки для хлопчиків і дівчаток

Багато чого в нашому житті ділиться за статевою ознакою, і іграшки в тому числі. Хоча до певного віку (десь до двох років) за великим рахунком між хлопчиками та дівчатками різниці нема. Вони однаково зростають, однаково формуються навички. Проте згодом все більше починає проявлятися тяжіння до певних іграшок. В хлопчаків це щось предметне, в дівчат – комунікативне, творче.

Та спостереження за поведінкою дітей показуює, що напрям ігрової діяльності залежить не від статі, а від оточення, від того прикладу, що вони бачать перед собою. Саме тому хлопчики намагаються повторювати батька, вибираючи машинки, набори інструментів, зброю та інше, а от дівчатка прагнуть бути схожими на маму, тому граються в ляльок, в перукарню, готують їжу на іграшковій кухні. Та є види дитячих товарів, які не розподіляються за статтю: настільні ігри, пазли, товари для творчості.

Різновиди іграшок для дітей різного віку та статі

Різновиди іграшок для найменших

Всі іграшки можна розділити на кілька категорій:

  • Брязкальця. Це найбільш традиційні іграшки для малюків. Вони заспокоять, навчать, розважать. З брязкальця починається знайомство немовля з навколишнім світом, він торкається до нього та слухає. Підходить для віку 4-12 місяців;
  • Розвиваючі. Від початку життя немовля сприймає цей світ за допомогою органів почуттів, він пізнає матір по голосу та запаху, дотикам та контурам. Згодом з’являються нові особливості, дитина починає розрізняти звуки та кольори, в неї покращується координація рухів. Досягати нових звершень допомагають такі іграшки, як сортер, пірамідки та ін..;
  • Мобілі. Це невеличкі гойдалки з різними фігурками, які вішають над ліжечком дитини. Дитина їх буде роздивлятися, вивчати контури та кольори. Також мобілі можуть грати негучну заспокійливу музику;
  • Ігрові килимки. Це інтерактивні іграшки, які зможуть надовго зайняти дитину. З їх допомогою малюк також вчитиметься та пізнаватиме світ. Вони можуть бути великих і малих розмірів.

Іграшки для дітей старшого віку

Для дітей старшого дитсадкового віку та початкової школи є велике різноманіття різних ігор та аксесуарів. Можна підібрати ігрові набори перукаря (з приладдям для догляду за волоссям), лікаря (з мікроскопами, щипцями, пігулками та ін.), будівельника (з молотком, дрилем, пилою і т.д.) та багато іншого. А можна купити на гермесі набори для творчості: з вишивкою, малюванням, ліпкою і т.д. Конструктор – це не тільки іграшки для хлопчиків, з ними залюбки граються і дівчата.

Share this post

нет
scroll to top