Російська мова більше не має статусу регіональної на Запоріжжі

Російська мова в статусі регіональної в Запорізькій області скасована Запорізьким окружним адміністративним судом. Про це стало відомо вчора, 5 квітня.

24 березня Запорізький окружний адмінсуд визнав протиправним та нечинним рішення облради від 16.08.2012 № 2 «Про заходи, спрямовані на використання регіональних мов або мов меншин, передбачені законом «Про засади державної мовної політики», на території Запорізької області».

Новиною у соціальних мережах поділився запорізький політик, голова фракції партії «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді Ігор Артюшенко.
Возможно, это изображение (один или несколько человек и текст) Політик пригадав, як приймали мовний закон в Україні, яким власне і керувався суд у прийнятті рішення про скасування рішення обласної ради. І як один зі співавторів мовного закону я добре пам’ятаю, як важко його було лобіювати та просувати його ухвалення в залі ВР. Але завдяки принциповій позиції проукраїнської частини Верховної Ради, наполегливості Миколи Княжицького, Андрія Парубія і, особливо, Петра Порошенка ми змогли проголосувати мовний закон в цілому.
І таким чином виправити помилку та недопрацювання всіх попередніх скликань часів Незалежності.
Сторінка була перегорнута, а українська мова нарешті стала захищеною та отримала можливість для вільного розвитку.
Поступово вводяться норми закону за який я голосував і вже з 16 січня цього року підприємці та інші суб’єкти господарювання мають здійснювати обслуговування та надавати інформацію про товари та послуги, зокрема через інтернет-магазини та інтернет-каталоги, українською.
Зрозуміло, що в умовах ідеології «какая разніца» ці норми саботуватися слугами.
Але саме завдяки ухваленим раніше нами законам рішення місцевих рад про регіональні мови стали протизаконними. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, тобто з 23 квітня. Источник: https://forpost.media/novosti/rosiyska-mova-bilshe-ne-maie-statusu-rehionalnoi-na-zaporizhzhi.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top