Російські окупанти продовжують нищити історичне середмістя Гуляйполя — фото

Ворожа армія щодня нещадно обстрілює прифронтове Гуляйполе, руйнуючи інфраструктуру міста, житлові будинки та історичні пам’ятки.

На сторінці у Facebook «Гуляйпільські старожитності» опубліковано фото, на якому видно стан історичного будинку міщан Мєлєшкових.

Цей будинок був споруджений у 1910-х роках родиною Мєлєшкових на вулиці Соборній. Поруч з будинком розташовувалися обозна та колісна майстерня, жерстяна та чинбарна майстерня, а також невеликі торгові лавки.

Ця будівля є частиною офіційно затвердженого історичного ареалу міста та разом із іншими спорудами утворює комплекс історичної забудови рубежу ХІХ-XX століть.

Фотографія показує прибутковий будинок, де на початку XX століття розташовувалася гуляйпільська фотостудія Лєйтмана (пізніше Юдкєвіча та Євінзона).

Більшість фотографій з дорадянського періоду, які зберігаються у родинних архівах та які ви раніше бачили на нашій сторінці, а також часто можна зустріти їх у старих фотоальбомах місцевих мешканців, були зроблені саме у цьому будинку.

Цей будинок був особливим місцем для багатьох молодих пар міста, куди вони приїздили, щоб зробити перше спільне фото після вінчання у церкві, яка розташовувалася навпроти.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/rosiyski-okupanty-prodovzhuiut-nyshchyty-istorychne-seredmistia-huliaypolia-foto.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top