Російські війська значним чином впливають на роботу місії МАГАТЕ

«Присутність місії МАГАТЕ на Запорізькій АЕС — це безперечний факт підтримки України міжнародною спільнотою. Постійна присутність експертів МАГАТЕ на ЗАЕС дозволяє Україні отримувати інформацію про стан безпеки, обладнання та системи, а також про протиправні злочинні дії окупантів, які відбуваються на ЗАЕС.

Але попри позитивні зрушення, спільно з МАГАТЕ не вдалося забезпечити безпеку на Запорізькій АЕС. Вона перетворилася з виробника електрики на споживача. Легітимний менеджмент втратив доступ на ЗАЕС, чисельність українського персоналу, який має відповідний фах та доступ на ЗАЕС, в рази скоротилася — рік тому працювало близько п’яти тисяч українського персоналу, зараз залишилося близько тисячі.

Під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ в.о. Голови Держатомрегулювання — Головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков наголосив: «Фізичний доступ повністю контролюється окупантами. Не надається повний доступ МАГАТЕ до територій, обладнання та систем атомної електростанції. Окупанти вирішують, яку саме інформацію надавати МАГАТЕ, передавати МАГАТЕ, в які саме приміщення, на яку саме територію їх допускати чи ні. Тобто російські терористи значним чином впливають на роботу місії МАГАТЕ».

Також він додав, що на сьогодні не відновлена онлайн-передача даних радіаційного моніторингу промислового майданчика Запорізької АЕС до українських інституцій та міжнародної системи, яку окупанти припинили в травні.

Це, наголосив Олег Коріков, значним чином ускладнює реагування на можливу радіаційну аварію та фактично позбавляє Україну можливості повною мірою виконувати вимоги міжнародної конвенції з оперативного оповіщення про радіаційні аварії, і це в умовах, коли залишається деградованою система аварійної готовності реагування.

Експлуатація Запорізької АЕС, зауважив він, відбувається з порушенням міжнародно визнаних принципів безпеки та з порушенням умов ліцензії.

«Енергоблоки не переведено в “холодний стан”, як цього вимагає ліцензія, не відбувається вчасне технічне обслуговування, ремонти, тобто не підтримується обладнання в працездатному стані. Частина територій АЕС замінована, виробничі приміщення енергоблоків №1, 2, 3, 4 продовжують використовуватися як укриття для мілітаристської техніки, зброї та вибухівки», – пояснив він.

Олег Коріков підкреслив, що цивілізований світ, який експлуатує мирні ядерні установки, має визначитися та ізолювати ядерного терориста шляхом економічної і політичної ізоляції.

Він також додав, що єдиний варіант забезпечити безпеку на ЗАЕС – це деокупація, демілітаризація і повернення її під повний контроль легітимного оператора НАЕК «Енергоатом» і легітимного органу регулювання ядерної та радіаційної безпеки Державної інспекції ядерного регулювання України.»

Повідомляється на сторінці Медіацентру.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/rosiyski-viyska-znachnym-chynom-vplyvaiut-na-robotu-misii-mahate.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top