Окупанти здійсниили п’ять атак по залізничній інфраструктурі України, внаслідок чого одна людина загинула та ще четверо дістали поранення.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву міністра з відновлення, інфраструктури та транспорту України Миколи Калашника.
Атака на Харківщині
На станції Лиманівка Харківської області російський безпілотник поцілив у пасажирський електропоїзд Сполученням Лозова — Харків. Через загрозу удару БпЛА поезд завчасно зупинили, а людей почали евакуйовувати.
Більшість пасажирів разом із бригадою поїзда встигли відійти на безпечну відстань від залізничної інфраструктури. Однак частина людей залишилася поруч із потягом.
Від удару загинула пасажирка, а ще четверо людей зазнали поранень.
Пізніше росіяни повторно атакували цей електропоїзд, коли на місці вже працювали рятувальники. На щастя, під час другого удару ніхто не постраждав.
Залізничники закликають під час евакуації чітко виконувати вказівки бригад і в жодному разі не залишатися поруч із рухомим складом через ризик повторних атак.
Обстріл потяга на Одещині
В Одеській області ворожий реактивний дрон «Шахед» улучив у локомотив пасажирського поїзда.
Поїзд також зупинили заздалегідь, що дозволило залізничникам евакуювати 593 пасажирів, серед яких було 15 дітей. Постраждалих немає.
Після першого влучання ворог вдруге вдарив по локомотиву. Всіх пасажирів безпечно доправили до Одеси автобусами.
Втрати залізничної галузі
З початку 2026 року Росія вже 1534 рази атакувала українську залізницю.
За загальними даними від початку повномасштабного вторгнення:
- пошкоджено 249 вагонів;
- пошкоджено 492 локомотиви;
- загинули 52 працівники Укрзалізниці під час виконання обов’язків;
- поранено 317 залізничників.
Атаки на залізничну інфраструктуру в Україні
Росія продовжує систематичні удари по цивільній та залізничній інфраструктурі країни.
Нагадаємо, нещодавно в наслідок атаки ворожої балістики на залізничне підприємство у Києві загинув працівник, а також під ворожий удар потрапив вокзал в Одеській області.
Крім того, окупанти здійснюють і прицільні удари по рухомому складу: зокрема, раніше на Одещині ворожий дрон прицільно влучив у пасажирський поїзд, у якому перебувало 340 людей, що призвело до жертв.


