Росія не має наміру надавати підкріплення режиму Асада в Сирії, — ISW

Росія евакуює військово-морські сили зі своєї бази в сирійському місті Тартус. Це може свідчити про те, що в найближчій перспективі Москва не планує надсилати суттєві підкріплення на підтримку режиму сирійського президента Башара Асада.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт американського Інституту вивчення війни (ISW).

Дослідження OSINT-аналітиком «МТ Андерсон» супутникових знімків від 30 листопада і 1 грудня засвідчили, що на російській базі в Тартусі розміщені фрегати «Адмирал Головко» та «Адмирал Григорович», підводний човен «Новороссийск», а також нафтоналивні танкери «Ельня» і «Вязьма».
Натомість супутникові знімки від 3 грудня продемонстрували, що Росія вивела з бази три фрегати, підводний човен і два неназваних допоміжних судна (ймовірно, «Ельня» і «Вязьма») — тобто всі розміщені в Тартусі судна.
В ISW переконані, що Росія не може передислокувати ці кораблі до своїх портів у Чорному морі, адже Туреччина дотримується Конвенції Монтре, що забороняє російським військовим кораблям проходити через протоки Босфор і Дарданелли. З огляду на цей факт, в Інституті припускають, що Москва, скоріш за все, передислокує кораблі до своїх баз на північному заході РФ та в Калінінградській області.
Роль Африканського корпусу
Головне управління військової розвідки України 3 грудня повідомило, що російське військове командування, ймовірно, перекинуло до Сирії угруповання сил невизначеної чисельності зі свого Африканського корпусу. Це організація, яку Міністерство оборони Росії створило для заміни операцій групи «Вагнера» в Африці після загибелі її фінансиста Євгена Пригожина в серпні 2023 року.
В ISW зазначили, що не можуть самостійно підтвердити повідомлення про розгортання елементів Африканського корпусу в Сирії. Однак якщо ці повідомлення достовірні, то це свідчить про те, що російське військове командування уникає передислокації регулярних Збройних сил з пріоритетного театру бойових дій в Україні до Сирії.
«Евакуація російських військ з Тартуса і повідомлення про розгортання сил Африканського корпусу в Сирії свідчать про те, що Росія стурбована тим, що сили сирійської опозиції можуть просунутися на південь до Хами (приблизно 80 кілометрів на північний схід від Тартуса) і загрожувати її базі в Тартусі. Однак військове командування РФ не буде розгортати значні підкріплення в Сирії в найближчій перспективі, щоб запобігти такому просуванню», — йдеться у звіті ISW.
Що таке «Африканський корпус»
«Африканський корпус» є проектом для посилення військової присутності Росії на Близькому Сході та в Африці. Сформований у листопаді 2023 року підрозділ має протидіяти впливу Заходу та підривати його ресурсну базу в країнах Африки.
Після смерті Євгена Пригожина, частина найманців ПВК «Вагнера» підписала контракти та виїхала до Африки через відсутність фінансування з боку РФ.

Війна у Сирії
Минулого тижня у Сирії почалися масштабні бойові зіткнення між повстанцями ісламістського угруповання «Хайят Тахрір аш-Шам», загонами Сирійської національної армії та армією диктатора Башара Асада, режим якого підтримує Росія та Іран. За однією з версій, повстанців підтримує Туреччина, але вона не підтверджена.
1 грудня повстанці повністю взяли під контроль сирійське місто Алеппо.
Наступного дня в ГУР Міноборони України повідомили, що російські військові уже покинули місто Хама й тікають з Дамаска.
Про причини загострення війни у Сирії та чи може впасти режим Асада, — читайте в нашому аналітичному матеріалі.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Share this post

нет
scroll to top