Росіяни обстріляли пам’ятку історії, яку досліджували запорізькі археологи (ФОТО)

1 лютого в російських пабліках було опубліковане відео цинічного обстріл місцярозташування однієї із Запорозьких Січей.

Про це повідомляє Акцент з посиланням на Національний заповідник Хортиця.

Йдеться про обстріл пам’ятки історії національного значення «Кам’янська Січ, кладовище запорізьких козаків і могила кошового отамана Костя Гордієнка», що на Херсонщині, яка входить до складу Національного заповідника «Хортиця».

Влучання були у місце, де було господарче передмістя Січі, на якому протягом багатьох років здійснювали розвідувальні та дослідницькі роботи археологи Національного заповідника «Хортиця».

Тут знаходяться ще недосліджені виробничі об’єкти залізоправильного та гончарного комплексу 1-ї пол XVIII ст. Також, скоріше за все, влучання відбулось біля лапідарію, де зібрані кам’яні пам’ятки (зернотерки, гармани тощо), який знаходиться в безпосередній близкості від хреста з могили кошового отамана Костя Гордієнка та в’їзних воріт Січі, побудованих у 2009 р. Також в цьому місці розташовується грот та залишки колишнього маєтку поміщика Агаркова.

Кам’янська Січ – одна з трьох січей, які до повномасштабного вторгнення були доступні науковцям та публіці. Всі інші були затоплені. Саме тут у 1710 році січовики та Пилип Орлик підписали «Договір і постанови між Гетьманом Орликом і Військом Запорозьким», який по суті став першою Конституцією України.

Ми оформили всі потрібні документи, зафіксували пошкодження наскільки ми змогли це зробити, враховуючи, що доступу цивільних до пам’ятки для повноцінного обстеження станом на сьогодні немає. Проінформували Міністерство культури та інформаційної політики України, — йдеться в повідомленні.

За фактом порушено кримінальне провадження.

Підписуйтесь на Акцент в

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Источник: https://akzent.zp.ua/rosiyani-obstrilyali-pam-yatku-istoriyi-yaku-doslidzhuvali-zaporizki-arheologi-foto/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

scroll to top