Росіяни заборонили діяльність УГКЦ на тимчасово окупованій частині Запорізької області

Так зване «розпорядження», яке підготувала російська окупаційна влада, датоване 26 грудня 2022 року. Однак Департамент інформації УГКЦ довідався про це нещодавно.

Про це повідомляється на сайті УГКЦ.

«Заборону діяльності Української Греко-Католицької Церкви на окупованій території Запорізької області окупанти безпідставно аргументують нібито зберіганням «вибухових речовин і вогнепальної зброї на території культових споруд і допоміжних приміщень», а також тим, що діяльність УГКЦ здійснюється «з порушенням законодавства про релігійні та громадські організації російської федерації», а саме через «участь парафіян у масових заворушеннях та антиросійських мітингах у березні — квітні 2022 року», «розповсюдження літератури із закликами до порушення територіальної цілісності російської федерації», «активну участь громад УГКЦ на території Запорізької області в діяльності екстремістських організацій і пропаганді неонацистських ідей»», — йдеться у повідомленні.


Водночас загарбники розпорядилися передати рухоме та нерухоме майно і земельні ділянки Церкви в розпорядження окупаційної військово-цивільної адміністрації Запорізької області. Розірвати договори оренди приміщень і земельних ділянок, які раніше уклала Українська греко-католицька церква з місцевими органами влади в Запорізькій області. Не проводити реєстрацію релігійної громади «Українська греко-католицька церква» на ТОТ. А також, заборонити особам, які обіймали в УГКЦ керівні й адміністративні посади, реєстрацію громадських і релігійних організацій на тимчасово окупованій частині Запорізької області.

Нагадаємо, росіяни захопили будівлю католицького костелу Різдва Пресвятої Діви Марії у тимчасово окупованому Бердянську. У костелі місцеві жителі могли отримати допомогу та укриття, а також почути органну музику.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/rosiiany-zaboronyly-diialnist-uhkts-na-tymchasovo-okupovaniy-chastyni-zaporizkoi-oblasti.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top