Росію виключили з ще однієї міжнародної організації

Сьогодні, 1 березня, Російську Федерацію виключили з Дунайської комісії. Міжнародна ізоляція держави-агресора продовжує зростати.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву міністра закордонних справ Дмитра Кулеби.

«Дунайська комісія, одна з найстаріших у світі міжнародних організацій, на своїй 100-й ювілейній сесії у грудні минулого року, під час першого головування України, вирішила, що дії Росії несумісні з Белградською конвенцією», — наголосив Кулеба.
За його словами, Росія мала час до 29 лютого, щоб самостійно вийти з організації. Однак, Кулеба заявив, що Москві не вистачило сміливості зробити це.
«Як наслідок, від сьогодні країни-члени Комісії більше не будуть офіційно визнавати свої зобов’язання перед Росією за основоположною Белградською конвенцією», — сказав міністр.
Крім того, за даними Кулеби, вперше в історії Комісія наклала штраф на Росію за несплату внесків після позбавлення її повноважень в цій організації в березні 2022 року.
«Я дякую Дунайській комісії, нашим дунайським партнерам і всім, хто допоміг прийняти це історичне рішення. Закликаю всі міжнародні організації наслідувати цей приклад, ізолювати російських дипломатів та вигнати Росію. Агресорам і терористам не місце на жодних авторитетних міжнародних форумах», — підсумував Кулеба.
Виключення Росії
Нагадаємо, минулого року ООН почала очищатися від згубного впливу Росії. Уперше в історії організація не обрала Росію до складу Міжнародного суду Організації Об’єднаних Націй.
Також уперше в історії Росію виключили з Виконавчої ради ЮНЕСКО.
До того ж РФ виключили з Ради Європи та Ради ООН з прав людини.
Ми писали, що голова організаційного комітету Міс Україна Вероніка Щіпцова повідомила, що Росія не братиме участь у головному міжнародному конкурсі краси Міс Світу.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Источник: https://golos.zp.ua/obshhestvo/265304/rosiju-vikljuchili-z-shhe-odniiei-mizhnarodnoi-organizacii

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top