Розкрито цинічну шахрайську схему після трагедії в Запоріжжі

У Запоріжжі оголосили підозру хлопцю однієї з загиблих дівчат-співачок, який за 2 тижні зібрав 300 тисяч гривень на допомогу рідним та зник.

Під час брифінгу за участі керівників відділу кіберполіції та центру протидії шахрайствам поліція Запоріжжя не лише розповіла деталі цинічного вчинку, але й надала рекомендації громадянам, як вберегтися від шахраїв в інтернеті.

Про це повідомляє Акцент.

Загибель дівчат у Запоріжжі внаслідок ракетного удару

В серпні минулого року внаслідок російської атаки по спальному району Запоріжжя загинули дві молоді дівчини — співачки Крістіна Спіцина та Світлана Сємєйкіна.

24-річний запоріжець, хлопець однієї з дівчат, створив збір на підтримку родин загиблих. Чоловіку вдалося зібрати майже 300 тисяч грн, які він вивів на власний рахунок та більшу частину з яких витратив на інтернет-ставках.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от portal_akzent (@portal_akzent)

Як заявили правоохоронці, завдяки зусиллям кіберполіції Запоріжжя та слідчих відділу поліції №3 Запорізького районного управління ГУНП в Запорізькій області, під процесуальним керівництвом Шевченківської окружної прокуратури, було зафіксовано цифрові докази для оголошення підозри фігурантові за ч. 1, 2 ст. 190 Кримінального Кодексу України.

Сьогодні, 6 серпня, Шевченківський районний суд Запоріжжя обрав чоловікові запобіжний захід – 60 діб цілодобового домашнього арешту.

Мати загиблої Крістіни розповіла деталі

Галина, мати загиблої Крістіни, розповіла про складнощі, з якими зіткнулася її родина після втрати доньки.

Галина зазначила, що після загибелі Крістіни її хлопець залишався жити з родиною. Однак, коли вони вирішили зробити замовлення пам’ятника та внести передоплату, хлопець несподівано зник, залишивши всі свої речі, включаючи постіль і одяг. Це сталося наступного дня після того, як вони обговорили необхідність внесення передоплати.

«Він просто зник, залишивши повністю всі речі. Абсолютно все: постіль, одяг. Все, що потрібно людині для життя,» – розповіла Галина. Вона припускає, що на той момент його вже не було в місті.

За словами Галини, хлопець пояснив, що його банківська карта була заблокована через борги та виконавчу службу, яка стягнула з неї кошти. Спочатку родина повірила в це пояснення, хоча чоловіки в родині залишалися скептично налаштованими.

«Ми дівчата такі, що довірливі,» – зізнається Галина. «Найболючіше було те, що він жив з нами і ми все це сплачували, сприймаючи його біль як свою.»

Галина розповіла, що Крістіна та її хлопець були разом п’ять років, три з яких вони проживали разом. Вони вважали його частиною своєї родини і сподівалися на їхнє одруження. Однак тепер Галина розуміє, що він на це не розраховував.

Популярні махінації в Запоріжжі

На жаль, це не єдина ситуація, коли зловмисники, маніпулюючи почуттями громадськості до жертв ракетних обстрілів намагаються виманити гроші.

Як розповів підполковник поліції та керівник центру протидії шахрайствам Дмитро Попов, більшість злочинів вчиняються за допомогою банківських систем.

«Велика кількість людей цим користується, відкривають банківські рахунки, отримують картки та за великі гроші продають шахраям. Шахраї використовують їх, тобто люди кидають гроші на одну банківську карту, ті у свою чергу потім перераховують кошти далі й далі», — зазначив Дмитро Попов.

Заступник начальника відділу протидії кіберзлочинам в Запорізькій області ДКП Нацполіції Іван Угренюк зауважив, що наразі зловмисники можуть легко скопіювати сайт, підробити пости в мережі осіб, які насправді збирають кошти, але у них будуть відрізнятися реквізити.

Якщо ж ви бачите якийсь збір і маєте намір його підтримати, упевніться в особі, яка його відкрила, дізнайтеся для кого збирають кошти та на яке ім’я. Ретельно перевіряйте інформацію, яку вам повідомляють та не поспішайте перераховувати гроші на чужі карткові рахунки.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от portal_akzent (@portal_akzent)

У разі, якщо ви стали жертвою шахраїв, то негайно повідомте про це в поліцію за телефоном «102».

Підписуйтесь на Акцент в

Share this post

нет
scroll to top