Розумна галузева політика – інструмент розвитку економіки Запорізької області

Куди ми йдемо? Які перспективи розвитку регіону? В чому секрет технологій майбутнього? Цими питаннями задаються запоріжці, особливо молоді люди, які хочуть працювати на рідній землі і пов’язують своє життя із Запоріжжям

З цими питаннями «Индустриалка звернулась до першого заступника голови Запорізької обласної ради, кандидата юридичних наук Єгора Семенкова.

– Єгоре Олександровичу, який, на вашу думку, найкращий шлях для розвитку економіки регіону?

Егор Семенков– Більшість провідних держав світу живуть за принципом розумної галузевої політики. Це означає державну підтримку тих сфер, в яких країни мають сировинну базу, підготовлені кадри, сучасні підприємства та багаторічний досвід. Якщо говорити про Запорізьку область, то стабільний розвиток дають металургія, гірничодобувна справа, машинобудування, агрокомплекс і енергетика.

– Тобто саме на ці галузі можна розраховувати в майбутньому?

– Треба спиратись на ті виробництва, які стабільно працюють в регіоні. Приміром, підприємствами Запорізької області в січні-листопаді 2018 року було вироблено 30% загального обсягу електроенергії в Україні і 21,6% – чавуну. Отже, це приклад того, що в галузі енергетики та металургії регіон є успішним. Ці галузі необхідно розвивати. Наявність розвинутих галузей економіки для запоріжців означає гарантовані робочі місця, покращену інфраструктуру міст та селищ, впевненість у завтрашньому дні. І тому завдання влади – підтримувати smart-спеціалізацію регіону, створювати умови для розвитку та залучення інвестицій і модернізації виробництв.

– Чи є ці сфери прибутковими тільки для їхніх власників чи для всієї області?

– Успішне підприємство вигідне всім: державі, місцевим громадам, працівникам підприємства, членам їх родин, власнику. Наприклад, такі підприємства, як «Запоріжсталь», «Запоріжкокс», «Запоріжвогнетрив», Запорізький ливарно-механічний завод, Запорізький залізорудний комбінат в 2018 році перерахували до бюджетів всіх рівнів більше 6 млрд грн. З них тільки «Запоріжсталь» – 3,8 млрд грн. Якщо ж говорити тільки про місцеві бюджети, названі підприємства перерахували 1,2 млрд грн. (700 млн грн. з них – комбінат «Запоріжсталь»).

Перераховані податки – це кошти, за рахунок яких функціонують лікарні, дитячі садки, школи і вся бюджетна сфера. Однак, в сучасному світі засоби виробництва швидко морально старіють. Тому ті підприємства, які вишукують можливості, кредитні ресурси для інвестицій у власні виробництва, продовжують тим самим терміни функціонування підприємств та забезпечують прогнозовану економічну стабільність регіону на десятки років. Це треба цінувати. І навпаки, будь-яке підприємство-банкрут – це трагедія для території. На жаль, в Запорізькій області є підприємства, які, припинивши свою роботу, зробили депресивними міста. Наприклад, Степногірськ.

– Які інноваційні виробництва, на ваш погляд, можуть стати додатковим козирем для Запорізької області?

– У Запорізькій області є чудові умови для розвитку альтернативної енергетики. Наприклад, в 2018 році компанія «Токмак Солар Енерджі» завершила будівництво найпотужнішої в Україні сонячної електростанції у місті Токмаку. В Приазовському районі з 2012 року працює найбільша вітроелектростанція в Україні – Ботієвська, побудована компанією ДТЕК. Тією ж компанією в Приморському районі розпочато будівництво Орловської вітроелектростанції. Відновлювані джерела енергії – це майбутнє всього світу. Окрім розвитку металургії та енергетики, необхідно вишукувати можливості для відновлення роботи машинобудівних підприємств Запоріжжя, Мелітополя, Оріхова тощо. Коли на території є потужні базові підприємства – це запорука її стабільності.

– Яких кроків від влади країни ви очікуєте?

– Щоб Україна стала однією з розвинутих економік світу, необхідна потужна підтримка промислового комплексу з боку держави. Я підтримую тих політиків, які надають перевагу мирному врегулюванню конфлікту на Донбасі і ставлять на перше місце розвиток економіки країни. Розвиток економіки можливий при протекціонізмі товарів українських виробників, збільшенні квот для їх продукції на ринках Євросоюзу, розширенні торговельних відносин з усіма країнами світу. В будь-якому випадку необхідно проводити прагматичну економічну політику. Тільки так ми зможемо зупинити масову еміграцію українців і підвищити рівень добробуту як працюючих людей, так і пенсіонерів.

Автор: Марія Копєйкіна

Читайте также: Флешмоб «10 лет назад» охватил даже серьезные учреждения

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/rozumna-galuzeva-politika-instrument-rozvitku-ekonomiki-zaporizkoyi-oblasti

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top