Садист вдома: як протидіяти насильству у родині

У соціальних мережах все частіше з’являються повідомлення про насилля у родині, однак що робити у таких випадках та як захищатись – ніхто не знає. Як протидіяти насиллю у родині, що треба робити і куди звертатись? На ці питання у ефірі Ранку з TV5 відповідали інспектор із зв’язків з громадскістю Ірина Сергієнко і координатор проектів у громадській організації об’єднання психологів та психоаналітиків.»Взаємодія» Тимофій Сайтарлин

Фахівці та експерти наголошують, що найголовніше, що повинна зробити людина, яка стала очевидцем прояву домашнього насилля, – це заявити про факт до правоохоронних органів.

У разі, коли поліція отримує повідомлення про сварку або навіть побитті батьками дитини, або один одного, правоохоронці починають розслідування та надають факту кваліфікацію. Якщо ситуація з проявом домашнього насильства трапилась вперше, то за фактом відкривають адміністративну справу. В тому разі, коли випадки насильства є не поодинокими, справу будуть розглядати як кримінальне провадження. В поліції зазначають, що не обов’язково фіксувати прояви насильства та надавати докази. Навіть усної заяви чи звернення на 102 буде достатньо для того, щоб правоохоронці почали діяти.

Активіст Тимофій Сайтарлин в свою чергу наголосив, що в подібних випадках виникає питання не лише до агресора, але й до соціуму в цілому. Ті, хто стає очевидцями проявів домашнього насильства, нерідко замовчують такі факти та не наважуються втрутитись у конфлікт, або хоча б заявити про нього у поліцію.

Тому на сьогоднішній день однією з головних задач у боротьбі із домашнім насиллям є робота і з «третьою стороною», з тими, хто може не бути учасниками конфлікту, однак стати його свідком. Людям, як переконаний експерт, важливо постійно нагадувати про те, як важливо співпрацювати з правоохоронними органами та не боятись заявляти про такі події у поліцію.

Дивіться також у актуальному інтерв’ю гостей Ранку з TV5:

-які наслідки для жертв та для оточуючих може мати домашнє насильство?

-чому свідки бояться та не наважуються стати заявниками про факти насильства у чужих родинах?

-чому важливо заявляти про факти домашнього насильства, навіть якщо вони «незначні»?

-хто окрім сторін конфлікту може нести відповідальність за виявленими фактами домашнього насильства?

Читайте також: Багатодітні родини отримають додаткову матеріальну допомогу на дітей

Источник: https://tv5.zp.ua/news/nasilstvo-u-rodini/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top