Мелитопольский район станет центром внутреннего туризма
В результате реформы децентрализации в Запорожской области осталось только пять укрупненных районов. Самым большим по площади теперь стал Мелитопольский район. Он объединил бывшие Веселовский, Акимовский и Приазовский районы.
Теперь у Мелитопольского района есть выход к морю. Это значит, что у региона появились большие перспективы на развитие туризма. Их обсудили на Азовском форуме регионального развития, который состоялся в Мелитополе.
О том, чем для украинского туриста может быть интересен Мелитопольский район, рассказал эксперт по урбанистике и пространственного развития, основатель агентства пространственного развития «Звідси» Александр Шевченко.
— Важливо розуміти, що розвивати туристичний напрямок має не лише районний центр, а й всі громади. Наприклад, у Мелітопольському районі є багато місць, куди буде цікаво приїхати звичайному туристу. Наприклад, Кирилівська та Приазовська громада цікаві своїми морськими курортами, Плодородненська та Чкаловська громади — це тематичний кластер по популярній і всім відомій мелітопольській черешні, Терпіннівська громада може похизуватися унікальною історичною пам’яткою «Кам’яна могила», а Новобогданівська громада може приваблювати любителів індустріального туризму своїм машинобудуванням. Звичайно, регіон дуже цікавий, але щоб реалізувати свій туристичний потенціал необхідно розробити спільну стратегію розвитку, залучивши не тільки Мелітополь, а й всі ОТГ району, — отметил Александр Шевченко.
Развитие туристической сферы может позитивно повлиять на район. Она вовлечет дополнительные вливания в бюджет и создаст новые рабочие места.
— Мені дуже приємно, що в Мелітополі туризм сприйняли як бюджетоутворюючу галузь. І це правильне рішення. Адже, згідно статистики, 1 долар, вкладений в туризм, дає 7 доларів в суміжних галузях економіки, а кожне робоче місце в туризмі створює 4 вакансії в суміжних галузях. Аби допомогти Приазов’ю розвинути туризм, ми зараз створюємо дорожню карту на 10 років. У ній ми хочемо зібрати рекомендації для бізнесменів і представників влади, куди краще вкласти гроші та на які об’єкти треба звернути увагу в першу чергу. В її розробці беруть участь найкращі фахівці, топові експерти в туристичній галузі та члени експертної ради з питань туризму Верховної Ради України. Окрім цього, ми будемо проводити тренінги з гостинності, конгресного, медичного, спа-туризму та промоції туристичного продукту. Зараз ми ще ведемо перемовини з представниками туристичної галузі та місцевими владами Мелітополя, Бердянська, Кирилівки та Генічеська про створення туристичних інформаційних центрів. Вони мають стати інструментом керування і координації туристичної діяльності Приазов’я, — рассказал руководитель туристического направления проектов USAID ERA Александр Файнин.
Ранее «Индустриалка» сообщала о том, какие экологические решения приняли на Азовском форуме регионального развития. Подробнее о них читайте по ссылке.
Читайте также: В запорожском заповеднике «Хортица» отреставрируют исторические памятки
Фото автора
Сообщение Самый крупный район Запорожской области превратят в центр внутреннего туризма — чем будут завлекать появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/samyiy-krupnyiy-rayon-zaporozhskoy-oblasti-prevratyat-v-tsentr-vnutrennego-turizma-chem-budut-zavlekat
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook