Санепідемстанція Запоріжжя говорить лише про запах та присмак води, але не про інщі бактерії

Бактеріологічні відхилення у водопровідній воді в Запоріжжі не було знайдено. Тож навіть санстанція не може відповісти запоріжцям, що відбувається з водою. Про це на свої сторінці в соцмережах повідомив Роман Терехов, головний санепідемлікар Запорізької області. Так, Роман Терехов зазначив, що питання якості питної води є головною темою для обговорення на цьому тижні. Від мешканців міста надходять чисельні скарги на якість води — її запах та смак. Фахівцями Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України було відібрано 36 проб води на санітарно-хімічні показники та 34 проби на мікробіологічні показники. Їх відібрали в усіх районах міста. «Станом на сьогодні маємо наступні результати досліджень. У 11 пробах з 36 (30,6%), досліджених на санітарно-хімічні показники були виявлені відхилення за показниками «запах» та «присмак», у 1 пробі з 36 (2,8%) було виявлено відхилення за показником «нітрити».
Відхилення за санітарно-хімічними показниками реєструвалися у Вознесенівському, Олександрівському, Шевченківському, Дніпровському та Хортицькому районах міста.
У 1 пробі з 34 (2,9%), досліджених на мікробіологічні показники, виявлено відхилення за показником «загальні коліформи». Відхилення за мікробіологічним показником було зареєстроване в Олександрівському районі міста Запоріжжя.
Такий незначний відсоток відхилень у відібраних пробах за мікробіологічними показниками може свідчити про відносну епідемічну безпечність питної води.», повідомив Терехов. Результати лабцентр відправив виконавчим органам влади та місцевого самоврядування, а також КП Водоканал. Лабораторний центр обіцяє й надалі моніторити ситуацію: «Нашими фахівцями проводився постійний аналіз та моніторинг інфекційної захворюваності серед мешканців міста Запоріжжя та Запорізької області.
Хочу зазначити, що захворюваність населення на гострі кишкові інфекції знаходиться в межах середньорічних показників, характерних для даного періоду року. Протягом поточного тижня спалахи гострих кишкових інфекцій не реєструвались.», — розповів Роман Терехов. Моніторити воду обіцяють надалі.

Читайте також: Водій маршрутки в Запоріжжі вдарив дверима пенсіонера

Источник: https://forpost.media/novosti/sanepidemstantsiia-zaporizhzhia-hovoryt-lyshe-pro-zapakh-ta-prysmak-vody-ale-ne-pro-inshchi-bakterii.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top