СБУ підозрює декілька суттєвих порушень під час будівництва терміналу в аеропорті «Запоріжжя»

17 січня 2020 року з’явилася інформація про обшуки СБУ в КП «Запорізький міжнародний аеропорт». Тоді у міськраді Запоріжжя прокоментували, що кримінальна справа є, однак не має логіки зараз проводити обшуки. Місцева влада почала говорити про тиск зі столиці, щоб аеропорт передали в концесію.

В ухвалі Жовтневого районного суду від 7 лютого повідомляється, що СБУ підозрює посадовців комунального у двох порушеннях: непроведенні експертизи перед ремонтом злітно-посадкової смуги, які коштували 35 млн грн та завищенні вартості будівельних матеріалів на 7,3 млн грн. Про це пишуть «Наші гроші. Запоріжжя».

У 2017 році аеропорт замовив у ТОВ «Авекс ЮА» капітальний ремонт злітно-посадковою смуги, генеральним проєктувальником стало ТОВ «Альтіс-Констракшн». Встановлено, що роботи почалися 25 грудня, а дозвіл на їх проведення отримали через місяць. За порушення аеропорт сплатив штраф в розмірі 1,5 млн грн.

Щоб обійти експертизу чи з інших особистих міркувань, в декларації про початок будівельних робіт категорією складності будівництва визначили як «ІІІ». Хоча згідно з «Повітряним кодексом» смуга, яку ремонтували за 35 млн грн, відносить до лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури загальнодержавного значення. Такі об’єкти мають відноситися до категорії складності «V». Без експертизи комунальне підприємство взагалі не мало право проводити тендер.

Також, у проєктно-кошторисній документації значаться алмазні диски за завищеними цінами. Сума збитків – 7,3 млн грн.

В злочині підозрюють директора ексдиректора КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» Віктора Біскупського.

Сообщение СБУ підозрює декілька суттєвих порушень під час будівництва терміналу в аеропорті «Запоріжжя» появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/novosti/sbu-pidozrjuie-dekilka-suttievih-porushen-pid-chas-budivnictva-terminalu-v-aeroporti-zaporizhzhja.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top