СБУ повідомила про підозру колаборантці, яка на Запоріжжі примушувала українців отримувати паспорти рф

Співробітники СБУ встановили і зібрали доказову базу відносно колаборантки, яка допомагає країні-агресору встановлювати та підтримувати окупаційний режим у Бердянському районі Запорізького краю.

За інформацією пресгрупи УСБУ в Запорізькій області, повідомлено про підозру мешканці Маріуполя, яка з початком російської агресії виїхала до Бердянську та пішла на співпрацю з окупантами. Її було призначено на посаду начальника «Бердянский горрайонный центр занятости населения» окупаційної адміністрації.

На своїй посаді вона виконували усі вказівки кремлівських ставлеників:  звільнила усіх не лояльних до нової влади співробітників установи, та набрала однодумців; організувала роботу підпорядкованого органу; організувала виплати грошових коштів по договорам про спільну діяльність по організації проведення оплачуваних суспільних робіт.

Однак, за вказівками кремлівських кураторів, на облік до центру зайнятості ставились особи, які мають російський паспорт. А усім бажаючим, з українським паспортом в обслуговуванні відмовляли та категорично наголошували на отриманні російського документу. Також, особи, які вже перебували на обліку, але не  мали паспорту рф, автоматично знімались з обліку.

Пізніше за її наказами були складені списки місцевих мешканців, яким може бути надана допомога в розмірі 10 тисяч рублів, але у ці списки вносились тільки особи, які отримали роспаспорт. Усім, хто не отримав громадянство рф, «чиновниця» погрожувала переслідуваннями та проблемами з окупаційною владою.

Слідчі УСБУ в Запорізькій області кваліфікували дії колаборантки за ч. 5 ст. 111-1 КК (добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора). Посіпаці загрожує до 10 років позбавлення волі.

Нагадаємо, з’явилося відео, як бійці підрозділу «Чорні запоріжці» знищили російський «Град».

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/sbu-povidomyla-pro-pidozru-kolaboranttsi-iaka-na-zaporizhzhi-prymushuvala-ukraintsiv-otrymuvaty-pasporty-rf.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top