Як передає Укрінформ, про це повідомляє Delfi.
Недовіру Сіліні ініціювала опозиційна партія “Латвія на першому місці”. Це питання вже розглядалося 5 лютого, проте опозиція зірвала кворум, тому голосування перенесли на сьогоднішнє засідання.

За відставку прем’єра проголосували 39 коаліційних депутатів, 48 опозиційних парламентаріїв проголосували проти, ще одна депутатка утрималась.
Приводом відставки Сіліні стала “вимога до Латвії приймати мігрантів”, чому, на думку партії “Латвія на першому місці”, відповідальні посадові особи не запобігли.
Серед причин у партії також назвали “фактичний провал політичного нагляду” за проєктом “Rail Baltica” та показники економічного розвитку країни, які опозиція вважає слабкими.
Керівник фракції опозиційного “Об’єднаного списку” Едгарс Таварс раніше також критикував дії уряду у зовнішній політиці, вказавши, що в цій сфері панує “повна плутанина” і за це повинна відповідати очільниця уряду.
Таварс вважає, що уряд не вжив заходів для своєчасного запобігання високим тарифам на опалення у Ризі.
Він також вказав на проблеми в освіті, як приклад назвавши високі зарплати ректорів та низькі зарплати викладачів.
Як повідомляв Укрінформ, від початку повномасштабної війни Латвія надала Україні практичну допомогу на суму майже 1 млрд євро.
Сообщение Сейм Латвії не зміг відправити у відставку прем’єр-міністра появились сначала на Газета МИГ.