Кожного літа Мамай-гора стає таким собі плацдармом для запорізьких науковців та волонтерів. Протягом 32-х років тут розгортається найбільша в Запорізькій області археологічна експедиція Запорізького національного університету. Аби зробити свій внесок у дослідження Мамай-гори та допомогти науковцям-археологам, сюди приїжджають охочі з різних міст України, різного віку та спеціальностей. До польових робіт цього року вперше залучили волонтерів без історичної освіти. Крім того, вже другий рік розкопки на Мамай-горі проходять із залученням техніки. Її поява стала можливою завдяки компанії зі збору коштів.
Техніка дозволяє пришвидшити проведення археологічних робіт в рази. Але часу у Мамай-гори фактично немає, адже з однієї частини пам’ятка руйнується водами Каховського водосховища. Вода уже поховала значну частину артефактів.
Особливим виявився цьогорічний сезон археологічної експедиції і з точки зору артефактів. Приміром, ось такою зернотеркою у давні часи молотили зерно. Серед знахідок — дійсно унікальні, які фактично, змінюють уявлення про Мамай-гору.
Багато роботи попереду і з іншими знахідками. Детальніше про них науковці планують розповісти по завершенню цьогорічного сезону. А поки ж археологи приймають вітання з професійним святом. 32-га експедиція з дослідження Мамай-гори завершується.
Источник: https://tv5.zp.ua/news/sensatsijni-vidkrittya-ta-volonteri-chim-oznamenuvalasya-tsogorichna-ekspeditsiya-na-mamaj-goru/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook