Робота генераторів супроводжується шумовим забрудненням, яке негативно впливає на людей
З постійними відключеннями світла, заклади у Запоріжжі все частіше почали користуватися генераторами. Однак, вони не такі вже й безпечні для здоров’я. Ми вже писали про шкоду від викидів продуктів згоряння бензину або дизельного палива, що утворюються під час роботи генераторів.
Але є ще одна загроза — шум, який може серйозно нашкодити людині. Про це нам у коментарі розповіла Тетяна Жавжарова, голова ГО «Екосенс» та експертка з екологічної безпеки.
Читайте також: З кожним роком лише гірше – в Україні близько 80% забруднення повітря в містах викликано автомобілями
Накопичувальний ефект
Йдеться саме про людей, які вимушені постійно знаходитися біля генераторів. До шуму людина в принципі не може звикнути, тому шумове забруднення має накопичувальний ефект. Через гучний шум в організмі виробляються гормони стресу — адреналін, кортизол та норадреналін.
«Окрема тема – так зване шумове забруднення від генераторів. Недарма люди скаржаться, що генератори їх «нервують». Постійний шумовий фон спричинює порушення ендокринної та нервової систем, погіршує самопочуття людини, знижує продуктивність праці», — зазначила Тетяна Жавжарова.
Чим довше “працюють” ці гормони, тим вища ймовірність, що вони призведуть до небезпечних для життя фізіологічних проблем, зокрема до підвищення тиску, хвороб серцево-судинної, травної, нервової та ендокринної систем.
Через інтенсивний шум також може погіршуватися психологічний стан та з’являтися психічні розлади, зокрема депресія, тривожність, постстресовий і посттравматичний розлад, тривожно-фобічні розлади.
Цифри і факти
Про шкоду та «шумове забруднення» від працюючих генераторів йдеться й у дослідженні руху «Чесно».
Нижче наводимо інфографіку, яку розробили для Києва. Проте й для Запоріжжя ці показники не сильно відрізняються.
Так, на вулицях із жвавим рухом та працюючими генераторами рівень шуму в середньому становить понад 90 дБ, при тому, що максимально допустимий рівень шуму — 70 дБ.
Звуки, гучність яких перевищує 85 дБ, можуть пошкодити органи слуху та навіть спричинити тимчасову втрату чи зниження цього чуття.
Щоб мінімізувати вплив шуму, можна використовувати беруші або шумозахисні навушники. Адже самі по собі генератори не припинять працювати, поки у місті застосовуються відключення світла.
Раніше ми писали про експеримент, який провели запорізькі екологи. Вони встановили, на скільки трава та дерева можуть вплинути на температуру в місті під час спеки.
Джерело