Сергій Коміссаров: «Запорізька поліція під час воєнного стану вживає превентивні заходи»

Сергій Коміссаров: «Запорізька поліція під час воєнного стану вживає превентивні заходи»

Поліцейські Запорізької області переведені на посилений варіант несення служби під час введення воєнного стану. Правоохоронці вживають превентивні заходи задля забезпечення публічної безпеки та правопорядку на території регіону

На території Запорізької області та на території ще дев’яти областей України введено воєнний стан.

Поліція Запорізької області переведена на посилений варіант несення служби. На території регіону посилені пости поліції, збільшена кількість нарядів поліції, будуть проводитись огляди автомобілів. Особлива увага приділятиметься власникам транспортних засобів із транзитними номерами, номерними знаками інших областей України та з іноземною реєстрацією.

Крім того, посилена охорона державних установ, можливі перевірки документів, що підтверджують особу громадян.

В жодному разі не будуть обмежуватись права та свободи громадян. Заходів щодо конфіскації автотранспорту та іншої власності, для потреб під час виконання завдань у період воєнного стану, не планується.

Як заначив очільник поліції Запорізької області, в місті Запоріжжя та інших великих містах регіону значно збільшиться кількість людей у форменому одязі зі зброєю. Не треба лякатись, це превентивні заходи. Крім того, задля запобігання зловживань та вчинення злочинів чи правопорушень, правоохоронці вживатимуть заходів, які допоможуть убезпечити людей. Поліція ініціювала внести заборону на носіння форменого одягу цивільним громадянам. Якщо під приводом воєнного стану до громадян раптом прийдуть люди в формі без розпізнавальних знаків і будуть вимагати ваше майно, то слід негайно викликати поліцію за телефоном «102» або в інший зручний спосіб.

Не потрібно бешкетувати, загострювати ситуацію та робити хибні виклики поліції та інших спеціальних служб. Наприклад, лише за добу до поліції надійшло два таких повідомлення. В Олександрівському районі Запоріжжя чоловік 1955 року народження повідомив про намір підірвати електростанції у місті, якщо йому не відновлять електропостачання. А в Енергодарі чоловік 1993 року народження повідомив про намір підірвати магазин біля Запорізької АЕС. Останнього затримано згідно ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Кожне повідомлення ретельно перевіряється. Під час перевірок задіяно велику кількість особового складу. На даний час і так задіяна велика кількість правоохоронців задля забезпечення правопорядку під час воєнного стану, а такі хибні виклики відволікають сили та засоби спецслужб.

Сергій Коміссаров наголосив, що на кожне таке неправдиве повідомлення з хуліганських мотивів поліція реагуватиме миттєво, жорстко та згідно чинного законодавства. Також поліцейські будуть ініціювати питання щодо затримання таких правопорушників згідно ст.208 Кримінального процесуального кодексу України.

У разі введення додаткових заходів, у зв’язку з воєнним станом, ми негайно будемо інформувати ЗМІ та громадськість, шляхом проведення брифінгів, прес-конференцій, висвітлення на офіційному веб-сайті поліції Запорізької області та сторінках у соціальних мережах.

Звертаємось до громадян із проханням не панікувати. Із порозумінням ставитись до превентивних заходів правоохоронців, адже вони покликані на забезпечення вашої безпеки та правопорядку в регіоні.

Відділ комунікації поліції Запорізької області

Источник: https://tv5.zp.ua/news/sergij-komissarov-zaporizka-politsiya-pid-chas-voyennogo-stanu-vzhivaye-preventivni-zahodi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top