Що буде з виплатами ВПО з 1 вересня

У внутрішніх переселенців України відбудуться зміни у системі надання соціальної підтримки.

Відповідно до нового порядку, внутрішні переселенці, як і раніше, матимуть можливість отримувати щомісячні виплати. Сума допомоги складатиме 3000 гривень на кожну дитину та особу з інвалідністю, і 2000 гривень на кожного іншого переселенця.

Як не втратити виплати ВПО в Україні

Проте, буде кілька категорій переселенців, які втратять право на отримання цієї соціальної допомоги. Серед них – особи з високими доходами. Це включатиме осіб, які після 11 липня 2023 року:

Купили земельну ділянку, будинок або квартиру на суму 100 тисяч гривень і більше (за винятком житла, наданого державою).Придбали автомобіль, який був випущений не більше п’яти років тому (за винятком транспорту для осіб з інвалідністю та автомобілів, закуплених волонтерами для потреб Збройних Сил України).Мають депозит в банку на суму 100 тисяч гривень і більше.Придбали дорогоцінні метали або валюту на суму 100 тисяч гривень і більше.Володіють житлом за межами зони бойових дій, площа якого перевищує 13,65 квадратних метрів на одного члена родини.Знаходяться під державним утриманням у психоневрологічних інтернатах, дитячих будинках або будинках для літніх людей.

Також виплати будуть припинені для переселенців, які повернулися на свої колишні місця проживання, звідки вони раніше виїжджали.

Окрім того, допомога не буде надаватися внутрішнім переселенцям, які перебувають за кордоном протягом 30 і більше днів без наявних об’єктивних підстав, таких як службові відрядження, стажування, догляд за хворою дитиною, медичне лікування та реабілітація. Для продовження отримання підтримки потрібно надати документальне підтвердження причин виїзду з України.

У випадку втрати права на отримання допомоги, переселенці будуть повідомлені про це органами соціального захисту. Вони також матимуть можливість оскаржити таке рішення.

Також ми писали, що В Україні тривають перевірки ВПО: як вони відбуваються (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/shho-bude-z-viplatami-vpo-z-1-veresnya/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top