З набряком щоки з одного боку стикається велика кількість дорослих і дітей. Набряк обличчя в районі щоки може з’являтися з різних причин, і завжди супроводжується дискомфортом, відчуттям натягнутості шкіри, а в окремих випадках – появою болючих відчуттів і підвищенням температури.
Досить часто з такою ситуацією стикаються пацієнти після відвідування стоматологічного кабінету, коли в результаті травматичного лікування зуба спостерігається припухання ясен з хворобливими відчуттями і набряком обличчя, що
псує зовнішній вигляд.
Як правило, такі симптоми проходять самостійно протягом 1-2 днів, але якщо цього не відбулося, а пухлина і набряклість не зникли, тоді необхідно записатися на прийом до лікаря стоматолога в Lumident, не роблячи спроб зняти симптоми самостійно.
Так само треба вчинити і в тому випадку, якщо щока набрякла після видалення зуба і разом з розпуханням ясен з’явився флюс і біль, що супроводжується підвищенням температури тіла. А тепер в пошуках відповіді на питання “опухла щока, що робити” розгляньмо причини та фактори, які можуть спровокувати появу пухлини на обличчі.
Фактори, що провокують набрякання щоки
Коли набрякає щока, у людини мимоволі виникає занепокоєння, а якщо це трапилось з дитиною, то хвилювання збільшується в два рази. Часто набряк обличчя і щоки спостерігається після видалення зуба, але при правильному проведенні лікарем процедури можливий невеликий набряк, така реакція організму вважається нормальною.
При хірургічному втручанні в будь-якому випадку м’які тканини ротової порожнини і ясна в зоні хірургічного втручання піддаються травмуванню, в результаті чого набрякає щока. Для здорового організму цей симптом не є небезпечним, і у пацієнта швидко спадає набряклість, заживають пошкоджені тканини і розпухлі ясна без додаткового лікування.
А ось якщо опухла щока після виривання зуба, і набряк обличчя довго не проходить, це може бути ознакою того, що в роті розвивається запалення або захворювання, яке при несвоєчасному лікуванні може нести небезпеку для всього організму.
Тому треба відмовитися від самостійного лікування, звернутися до зубного лікаря в Lumident, щоб отримати допомогу і дізнатися, що щока може опухати з одного боку не тільки після лікування і видалення зубів і чому це відбувається.
Набрякання щоки з набряком і болем може з’являтися в наступних випадках:
при розвитку в ротовій порожнині інфекційного запалення зі скупченням гнійної
рідини в тканинах;флюс після видалення зуба;наявність гематоми;перелом щелепи;прорізування зуба мудрості;захворювання, не пов’язане з зубами.
У разі, якщо після лікування зранку набрякла щока, але зуб не болить, можна говорити про можливість розвитку алергічної реакції у вигляді припухання м’яких тканин і набряку обличчя, яку зняти може тільки стоматолог. Існують різні причини, коли може опухнути щока з набряком в області шиї і носової частини, з’являється біль і запалення в ротовій порожнині, а визначити, чому це трапляється, може тільки кваліфікований лікар Lumident після проведення діагностики.
Якщо у вас опухла щока, довго не проходить пухлина і біль, зберігається припухлість ясен, відвідайте лікаря стоматолога в клініці «Люмідент», щоб зробити діагностику і пройти лікування.
Источник: https://tv5.zp.ua/news/shho-robiti-koli-nabrjakla-shhoka/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=shho-robiti-koli-nabrjakla-shhoka
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook