Алгоритм дій у разі виявлення вибухонебезпечного предмета
Вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу. Найбільш розповсюджені з них: різні види протипіхотних мін, мінометні та протитанкові міни, артилерійські та танкові снаряди, різні види ручних гранат тощо.
Усі вони містять вибухові речовини та можуть спрацювати від тертя, удару чи інших механічних дій.
Окупанти мінують українські міста та села, щоб заподіяти максимальну шкоду цивільному населенню.
Де можна потрапити на небезпечну знахідку? Всюди. Про це нагадує Міністерство охорони здоров’я.
А саме, у містах ворог зазвичай мінує предмети, які можуть становити хоч якусь цінність: мобільні телефони, зброя або її деталі, аптечки, дитячі іграшки та ін.
Також у містах та селах окупанти використовують так звані «розтяжки», які одразу непомітні для людини. Їх можуть застосовувати біля вхідних дверей у будинок тощо.
Крім того, «розтяжки» та інші вибухонебезпечні предмети активно використовують біля місць ведення бойових дій та знаходження військових позицій, поблизу тимчасових польових складів окупантів.
ДСНС України фіксує також випадки мінування тіл загиблих людей.
МОЗ підготувало інформацію про алгоритм дій людини у разі виявлення підозрілого предмета, схожого на вибухонебезпечний.
А це фото вибухонебезпечних предметів.
Без необхідності не намагайтеся проникнути до покинутої ворожої техніки та не торкайтеся залишених окупантом речей! Бережіть себе та своє життя.
Як писала «Індустріалка», під час війни будь-які речі, що залишився без нагляду на вулиці чи в громадських містах – підозрілі й потенційно небезпечні. Наприклад, гаманець, телефон, іграшка, сумка, коробка, консерви, навить мішок зі сміттям. Рекомендації ГУ ДСНС України у Запорізький області читайте тут.
ГУ ГСЧС також закликає громадян, як писала «Індустріалка», не спалювати суху рослинність та не провокувати пожежі на відкритій території, в яких можуть загинути й тваринки. Бо сезон підготовки до щорічної присадибної «кампанії» у розпалі, причому у буквальному сенсі цього висловлювання. Не будьте ворогом у своїй країні – не паліть екосистеми. Й не ускладнюйте ситуацію ще й пожежами через суху траву. У рятувальників зараз особливо багато роботи.
Читайте також: В Україні стартував проєкт психологічної підтримки «Поруч».
Читайте наші новини на сайті zprz. city.
Сообщение Що робити запоріжцям, які виявили вибухонебезпечні предмети появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/shho-robiti-zaporizhtsyam-yaki-viyavili-vibuhonebezpechni-predmeti
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook