Що відбувається з курсом долара в Україні

Фактори, що впливають на курс долара в Україні

На сьогодні курс більш-менш стабілізувався, проте на валютному ринку присутній дисбаланс: попит на валюту значно перевищує пропозицію, НБУ змушений продавати долари, щоб врегулювати ситуацію. Валютний баланс вирівняється, коли розпочне відновлюватися український експорт, саме тоді Нацбанк запланував відмовитися від фіксованого курсу валют.

Фактори, що сприяли укріпленню гривні:

Збільшення валютних інтервенцій НБУ з 2 млрд дол. у квітні до 3,4 млрд дол. у травні.Надходження фінансової допомоги від міжнародних партнерів України.Значні золотовалютні резерви України – 26-27 млрд дол., що покривають імпорт 4-6 місяців.Зменшення обмежень на валютні операції, підняття облікової ставки НБУ.Іноземці не виводять дивіденди та інші доходи з України, тому попит на валюту знизився.Відміна ввізних мит на експорт української продукції в ЄС.

Основні негативні фактори для національної валюти:

Суттєве скорочення експорту, оскільки через морські порти Україна раніше відвантажувала 70% свого експорту, в травні 2022 р експорт зернових та олійних склав 1,7 млн т, а міг би бути близько 5 млн т.Скорочення української економіки, експерти за результатами 2022 р очікують падіння ВВП на рівні 30-45%.Скільки буде коштувати долар

Зростання вартості долара впливає на рівень життя українців, оскільки реальні доходи падають, дорожчають імпортні товари, в тому числі побутова техніка. Тому за потреби встигніть купити необхідні товари на сайті магазину Алло зараз, щоби не переплачувати потім.

Найближчими місяцями в Україні очікується незначна девальвація національної валюти ≈15%. Восени вартість долара може підскочити до 40 грн/дол.

Відкату гривні назад не має бути:

дефіцит бюджету України складає $5 млрд в місяць, партнери анонсували підтримку в ≈$4 млрд/місяць, по факту Україна в поточному періоді отримала набагато більше, якщо фінансова підтримка буде в необхідних об’ємах і далі, то стрибків курсу не буде;плавна девальвація потрібна для підтримки експортерів;з відновленням економіки збільшиться імпорт технологій та інвестицій;якщо ситуація на фронті буде розвиватися повільніше, ніж очікують, то долар буде рости.

Експерти радять не бігти скуповувати долари на всі гроші, а тримати бюджет на місяць у гривнях. Все, що перевищує цю суму, можна перевести в долари чи купити товари довготривалого використання, наприклад, пральні машини, холодильники, пилососи у Запоріжжі за вигідними цінами.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/sho-vidbuvayetsya-z-kursom-dolara-v-ukrayini/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=sho-vidbuvayetsya-z-kursom-dolara-v-ukrayini

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top