Що загрожує українцям за несплату комунальних послуг

Українців, які не сплачують комунальні послуги, можуть очікувати штрафи та відключення від послуг, навіть попри воєнний стан. Постачальники комунальних послуг мають право звертатися до суду для стягнення заборгованості. Споживачі ж можуть звернутися за реструктуризацією боргу, якщо не можуть його погасити одразу.

Як каратимуть українців за комунальні борги?

Постачальники комунальних послуг можуть нараховувати штрафи та припиняти надання послуг у разі наявності боргу. Згідно з законом, постачальник повинен попередити споживача про відключення за 10 робочих днів.

У грудні 2023 року Кабінет Міністрів України скасував заборону на припинення житлово-комунальних послуг, нарахування штрафів, пені та стягнення боргів за ЖКП. Постачальники комунальних послуг мають право вимагати сплату заборгованостей через суд, якщо споживач відмовляється розрахуватися добровільно або не погоджується на реструктуризацію боргу.

Можливість реструктуризації боргу

Споживачі, які не можуть одразу сплатити борг, можуть звернутися до постачальника з проханням про реструктуризацію. У разі позитивного рішення борг може бути відтермінований до 60 місяців залежно від суми та доходів боржника.

Можливість списання боргів

У певних випадках суд може списати борги, зокрема якщо:

Борг існує понад 3 роки.Борг належав попереднім власникам нерухомості.Розмір боргу не відповідає площі житла.Особа визнана банкрутом.

Також, неналежна якість комунальних послуг може впливати на обов’язок сплати боргів. У разі надання послуг неналежної якості споживачі можуть звертатися до відповідних органів для врегулювання питання. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/shho-zagrozhuye-ukrayintsyam-za-nesplatu-komunalnih-poslug/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top