Що загрожує українцям за несплату аліментів?

Невже за несплачені аліменти дійсно погрожує в’язниця? На це питання ведучим Ранку з TV5 відповідала Інна Панчук, виконуюча обовязки начальника управління Державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Запорізькій області.

Ще з 2017 року в Україні набула чинності низка законів, якими розширили повноваження державних виконуючих служб. Метою прийняття цих законів стало належне виконання рішень про стягнення аліментів та погашення заборгованності.

Як пояснила Інна Панчук, тепер у державного виконавця є повноваження застосовувати певні міри впливу по відношенню до боржника, тієї особи, яка не сплачує аліменти. За фактом ухилення від сплати аліментів, боржника можуть обмежити у праві користування автотранспортним засобом, поїздках за кордон, у користуванні певними видами зброї і праві на полювання.

Однак навіть такі міри не завжди допомагають стягнути борг з того, хто ухиляється від сплати аліментів. В такому разі, коли людина продовжує не сплачувати аліменти, у його відношенні на підставі Кодексу України про адміністративні правопорушення складається протокол, і боржника можуть притягнути до адміністративної відповідальності. Протокол розглядається у суді за місцем знаходження органу державної виконавчої служби, і вже суд приймає рішення – винен боржник, чи ні. В тому випадку, коли суд визнає вину боржника, його можуть направити на виконання суспільно-корисних робіт. Де саме боржник, який ухилився від сплати аліментів, буде відбувати покарання, визначають органи місцевого самоврядування.

Як зазначила пані Панчук, за минулий рік на теріторії Запорізької області завели 27 тисяч виконавчих документів про стягнення аліментів. 16 тисяч боржників наразі добровільно виконують свої обов’язки та здійснюють утримання дітей.

8 тисячам боржників вже обмежили права шляхом винесення відповідних постанов. Стосовно ще 2 тисяч складено протоколи. І лише 30 із таких боржників виконали суспільно-корисні роботи.

А саме такі боржники, які не виплачують аліменти, і при цьому ухиляються від виконання робіт, можуть отримати більш жорстоке покарання. Суд може замінити виконання суспільно-корисних робіт адміністративним арештом. Навіть якщо після цього людина не почне сплачувати аліменти, їй може загрожувати позбавлення волі.

Дивіться у актуальному інтервю гості з Ранку TV5:

Громадяни якого віку в Україні мають право на отримання аліментів?
Яку гарантовану суму аліментів можуть отримувати діти різного віку?
Ухилення від сплати аліментів завдяки зарплатням «в конвертах»: як з цим боротися?

Источник: https://tv5.zp.ua/news/shho-zagrozhuye-ukrayintsyam-za-nesplatu-alimentiv/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top