Зміни до законодавства щодо перевірки військово-облікових документів стосуються чоловіків віком від 18 до 60 років.
Про це повідомив омбудсмен Дмитро Лубінець у своєму Telegram.
«Завершальна публікація щодо змін до законодавства про мобілізацію стосуватиметься нововведень щодо перевірки військово-облікових документів», – зазначив посадовець.
Перевірка у чоловіків віком від 18 до 60 років може здійснюватися:
-
у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через держкордон України — представниками органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби;
-
за місцем проживання, роботи, навчання, у громадських місцях, громадських будинках та спорудах, місцях масового скупчення людей, на пунктах пропуску (блок-постах) — уповноваженими представниками ТЦК та СП або поліцейськими.
![](https://akzent.zp.ua/wp-content/uploads/2024/09/1000009509-1024x1024.jpg)
«Представник ТЦК та СП, поліцейський або інша уповноважена особа повинні назвати своє прізвище, імʼя та по батькові, посаду, а також предʼявити службове посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки разом з документом, що посвідчує особу», — наголосив Лубінець.
Уповноважений представник запитує у громадянина військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу. Процес предʼявлення та перевірки документів уповноважена особа здійснює із застосуванням фото- та відеофіксації.
Перевіряється приналежність громадянина до військового обовʼязку, звіряються його персональні дані, дані військово-облікового документа з даними ЄДРПВР.
«Якщо громадянин порушує правила військового обліку, старший групи оповіщення пропонує особі прослідувати до ТЦК та СП для взяття на військовий облік, проходження медогляду, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа. Із зазначеною метою громадянину оформлюють і вручають повістку», — розповів омбудсмен.
![](https://akzent.zp.ua/wp-content/uploads/2024/09/1000009510-1024x1024.jpg)
У випадку відмови від отримання повістки уповноважений представник складає акт, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення. Документ оголошують громадянину та подають керівнику ТЦК та СП.
![](https://akzent.zp.ua/wp-content/uploads/2024/09/1000009511-1024x1024.jpg)
Особливості перевірки:
-
використання технічних приладів і засобів автоматичної фото- та відеофіксації визначається Міноборони для уповноважених представників ТЦК та СП та МВС для поліцейських;
-
військово-обліковий документ, виданий до набрання чинності Законом Nº 3633-IX, є чинним і не потребує обовʼязкової заміни у разі затвердження нової форми військово-облікового документа;
-
чоловіки віком від 18 до 60 років зобовʼязані мати при собі військово-обліковий документ та предʼявляти його на вимогу уповноваженого представника ТЦК та СП або поліцейського, а також представника Держприкордонслужби у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.
![](https://akzent.zp.ua/wp-content/uploads/2024/09/1000009512-1024x1024.jpg)
![](https://akzent.zp.ua/wp-content/uploads/2020/05/icons8-telegramma-app-48.png)