Сили РФ мають просування на кордоні Донецької та Запорізької областей, — ISW

Російські війська здійснили незначне просування в районі кордону Донецько-Запорізької області.

Про це повідомляють експерти американського Інституту вивчення війни (ISW) у своєму щоденному зведенні, передає 061.

Геолокаційні кадри, опубліковані 20 січня, показують обмежені російські досягнення на південний схід від Урожайного. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої точилися на південь від Золотої Ниви та на південь від Великої Новосілки поблизу Урожайного та Старомайрського.

Російські та українські сили продовжили позиційні бойові дії в західній частині Запорізької області. Зокрема, бої тривали поблизу Роботиного та на схід від Роботиного біля Вербового

Напереродні Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) заявило, що його спостерігачі на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) помітили, що невідомі особи, ймовірно російські сили, замінували периметр ЗАЕС між внутрішньою та зовнішньою огорожею об’єкта, де спостерігачі МАГАТЕ раніше бачив міни станом на листопад 2023 року. Речник Головного управління військової розвідки України Андрій Юсов заявив, що немає нічого нового в мінуванні російськими військами території ЗАЕС і що російські загрози для об’єкта залишатимуться до тих пір, поки його окупують російські війська.. Російські погрози щодо ЗАЕС виникають на тлі постійних зусиль Росії змусити МАГАТЕ та міжнародну спільноту нормалізувати окупацію Росією ЗАЕС.

Окупаційна влада продовжує підготовку до виборів президента Росії в березні 2024 року. Окупаційна влада в Енергодарі Запорізької області вербує місцевих пенсіонерів для створення «ради ветеранів» для агітації за президента Росії Володимира Путіна напередодні президентських виборів.

Російські офіційні особи продовжували намагатися підкреслити економічний потенціал окупованих територій України, ймовірно, частково для того, щоб залучити росіян до переїзду в окуповану Україну. Окупаційний губернатор Запорізької області Євген Балицький заявив, що російська влада визнала окуповані міста Приморськ і Бердянськ «найкращими проектами для створення комфортного міського середовища» у 2023 році.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що на окупованій частині Запорізької області прокремлівські соціологи телефонують мешканцям з питаннями про вибори.

Джерело: 061.ua

Источник: https://www.061.ua/news/3721945/sili-rf-maut-prosuvanna-na-kordoni-doneckoi-ta-zaporizkoi-oblastej-isw

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

scroll to top