Силовики проти Порошенка, обшук автобусів та багатотисячний мітинг: що сьогодні відбувається в Києві

Сьогодні, 17 січня, декілька тисяч українців вийшли зустрічали п’ятого Президента України, лідера партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка з закордонного відрядження в аеропорту «Київ» (Жуляни). Серед присутніх була і запорізька делегація.

Під час проходження митного контролю в Петра Порошенка вилучили паспорт та без причин не пропускали на територію України. Свої дії пояснювали тим, що не впевнені в його особистості.

«Ви не допускаєте мене на територію України. Я ж не можу силою діяти. Ви виставили тут якихось військовослужбовців. Ви перешкоджаєте діяльності журналістам. Пане начальнику Прикордонної служби, ви можете пояснити дії ваших підлеглих щодо мого недопуску на територію України?», – звернувся до прикордонників Петро Порошенко.

Варто зауважити, що свою підготовку силовики почали ще звечора. По всій Україні правоохоронці зупиняли і обшукували автобуси із прихильниками «Європейської Солідарності», які їхали на Київ і незаконно перекривали траси. Під ранок стягнули сотні бійців і десятки автозаків під аеропорт і будівлю Печерського суду. Однак, залякування силовиків не спинило тисячі людей, які зібрались під аеропортом і судом, щоб підтримати лідера опозиції Петра Порошенка. Зрештою, відчувши гнів п’ятнадцяти тисячного натовпу, силовики ввімкнули задню і пропустили Порошенка до прихильників.

«Так сильно вони нас бояться. Так сильно вони віддають незаконні вказівки силовикам для того щоб тиснути на опозицію. І дискредитуючи нашу державу в умовах реального зростання загрози російського вторгнення, всі свої зусилля вони спрямували на боротьбу з опозицією, вибіркове правосуддя руйнацію верховенства права слідкування і тиск на народних депутатів представників опозиції» – звернувся Петро Порошенко до українців, які зустріли його в Жулянах. Серед зустрічаючих – ветерани російсько-української війни, волонтери, громадські діячі, політики та ті, хто на собі відчув політичні репресії Зеленського.

«Ми сьогодні зібралися на мітинг, щоб припинити свавілля, яке триває над патріотами України, яким же потрібно бути недолугим або якими недолугими треба бути правоохоронним органам, щоб в 2014-2019 роках сказати, що Верховний Головнокомандувач є зрадником України. Який утримав Україну, який підняв військо, згуртував нашу націю. І ми живемо сьогодні у нашій вільній державі», – звернувся до людей генерал-лейтенант ЗСУ, заступник міністра оборони України (2015-2019рр) Ігор Павловський.

Наступ на демократію та політичне переслідування лідера опозиції штовхнуло до об’єднання вчорашніх політичних опонентів. Так, Петра Порошенка прийшла підтримати команда партії «Голос» на чолі із Кірою Рудик.

«Коли у нас в країні війна і стотисячна армія ворогів на кордоні – проукраїнські сили об’єднуються. Тому що є речі важливіші за політику. Тому що є речі важливіші, ніж ми. Це зберегти та врятувати нашу країну. І тому я тут. Абсолютно очевидно, що влада не здатна виконати жодну свою обіцянку, натомість вона переслідує проукраїнську опозицію», – наголосила Кіра Рудик.

З аеропорту п’ятий президент та його соратники, як і обіцяв, рушили до будівлі Печерського суду, де мали розглянути запобіжний захід у сфабрикованій справі по поставці вугілля у 2014-2015 роках.

«Я зараз іду на суд, уявіть собі на суд, який організували зрадники, суд над опозицією в державній зраді. Вони перетнули «червону лінію», вони перейшли межу. Але ми точно їх не боїмося і ми точно їх переможемо, бо ми разом, ми сила», – звернувся Петро Порошенко до людей, що зустрічали його в аеропорту.

Суд почався із майже годинного запізнення, бо не могли знайти суддю, а вже за кілька хвилин суддя оголосив перерву на для ознайомлення з матеріалами справи. Порошенко подякував людям, які вийшли його підтримати та закликав разом боротись за Україну.

«Вони намагаються нас налякати, а врешті-решт налякались самі. Я хочу сказати, що зараз час об’єднатися. Я хотів би подякувати чесним правоохоронцям, які відмовляються виконувати злочинні накази. Але, в першу чергу, я хотів би подякувати простим українцям, мільйони повідомлень отримала моя родина. І зараз я хочу вас закликати – ворог знаходиться у наших воріт, ворог добре озброєний є майстром гібридної війни і перемогти він нас збирається не лише через військове вторгнення, а через розшматування нашої держави, через те, щоб підступно посіяти конфлікт. Але ми точно їх не боїмося і ми точно їх переможемо, бо ми разом, ми сила», – підкреслив Петро Порошенко. Наразі в засіданні суду оголошена чергова перерва. Тисячі українців продовжують пікетувати будівлю суду з вимогою припинити політичні репресії.

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва арештував майно п’ятого президента України, лідера “Європейської Солідарності” Петра Порошенка. Суддя Печерського суду Віта Бортницька, яка ухвалила рішення про арешт майна п’ятого Президента Петра Порошенка, внесена в базу Центру “Миротворець” за “усвідомлені дії, спрямовані на руйнування судової системи України шляхом її дискредитації та підриву довіри до неї”. Раніше посольства США, Євросоюзу, Канади та Великої Британії застерігали українську владу від політично мотивованих переслідувань п’ятого президента Петра Порошенка.

Источник: https://forpost.media/novost-dnja/sylovyky-proty-poroshenka-obshuk-avtobusiv-ta-bahatotysiachnyy-mitynh-shcho-sohodni-vidbuvaietsia-v-kyievi.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top