Сім років тому в Запоріжжі відбулась «яєчна неділя»: як це було (фото)

Сім років тому, 13-го квітня, відбулись події, які назавжди ввійшли в історію України як «яєчна неділя» в Запоріжжі. Того дня патріотично налаштовані запоріжці закидали яйцями та борошном російських найманців, які пробували провести спецоперацію «русская весна».

Події семирічної давнини показали, що в Запоріжжі не буде «ЗНР». Запоріжці тоді не піддалися на провокації і силового конфлікту не трапилося. Молоді хлопці та дівчата просто закидали провокаторів яйцями та борошном, цим і позбавили агресора необхідної для світу картини.

Спогадами подій поділився Олександр Лобас. У той знаковий для міста й країни період він був начальником штабу територіально оборони, після став комбатом 37-го батальйону, а зараз ще й депутатом Запорізької міської ради. Журналісти «Форпост» дізнались завдяки чому місту вдалось захистити право називатись «колискою козацтва».

«Тоді ніхто не очікував такого народного зриву з боку пересічних громадян. Саме вони не дали шансів проросійськи налаштованим людям встановити свої порядки. Те, що ми блокували та стримували провокації  — це одне, але основний масив зробило саме суспільне Запоріжжя. Ворожо налаштовані групи скупчувались по дворах, в очікування агресії з боку запоріжців. Ми намагались контролювати, щоб не сталось конфлікту, але містяни самі не піддались на провокацію — силового зіткнення не сталось. Цей день — визначна подія, тоді люди відстояли приналежність міста до України. І тепер нехай всі ці проросійські представники або ж будь-які інші знають, що Запоріжжя — це місто як то кажуть «з яйцями»(сміється,-ред). Я пишаюсь тим, що у нас є такий народ. Зараз я не в місті — знаходжусь в іншому напрямку, але я ж знаю заради чого все це роблю. Перемога буде за нами.», — поділився Олександр Лобас.

Журналісти зробили добірку фото зі спогадами містян. Згадаємо як патріоти місто захищали.


Фото: Катя Клочко, Максим Петров, Tetyana Litvin-Pavlichenko

Читайте також: Запорізький фотограф сфотографував незвичайного птаха на Хортиці

Источник: https://forpost.media/novosti/sim-rokiv-tomu-v-zaporizhzhi-vidbulas-iaiechna-nedilia-iak-tse-bulo-foto.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top