В регіоні з початку року понад 50 тварин захворіли на сказ. Це в 10 разів більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Про це розповів в. о. заступника начальника ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області Андрій Феленко під час брифінгу.
– Сказ – це особливо небезпечна хвороба. За оцінками ВООЗ, вона входить в п’ятірку найнебезпечніших. Головними носіями збудника є м’ясоїдні тварини – як домашні, так і дикі, – розповів Андрій Феленко.
За словами фахівця, з початку року в регіоні зареєстровано понад 50 випадків сказу у тварин. Хворобу виявлено у собак, котів, рогатої худоби та тхора.
Хворі тварини становлять загрозу для людей. Особливо це стосується диких звірів, адже вони втрачають почуття страху – заходять в населені пункти, не бояться людей та дуже агресивні. Щоб убезпечити себе від захворювання, слід уникати контакту з потенційно небезпечними тваринами.
Сказ передається людям шляхом потрапляння збудника хвороби через пошкоджену шкіру до організму. Укуси, подряпини та навіть обслинення пошкоджених ділянок несуть небезпеку.
– На сьогодні в області ситуація напружена, але контрольована. Вона виникла через активні бойові дії. Дикі тварини мігрують, немає можливості контролювати популяцію через заборону полювання та немає можливості провести всі планові заходи з профілактики сказу на прифронтових територіях, – розповів в. о. заступника начальника ГУ Держпродспоживслужби Андрій Феленко.
Вакцинація – це надійний спосіб профілактики сказу у тварин.