Цінні експонати з Мелітопольського краєзнавчого музею окупанти знайшли у сховищі
Ситуація зі скіфським золотом та іншими цінними експонатами краєзнавчого музею з Мелітополя поки до кінця не зрозуміла. Але скоріш за все окупанти не вивозили їх за межі міста. Про це в ефірі телеканалу Суспільне. Запоріжжя повідомив директор департаменту культури та інформаційної політики Запорізької обласної військової адміністрації Владислав Мороко.
Викрадення знаменитого скіфського золота — частини археологічної знахідки з Мелітопольського кургану — один з восьми злочинів, скоєних окупантами проти культурної спадщини Запорізького краю. Як повідомляла «Індустріалка», російські військові разом з місцевими помічниками наприкінці квітня захопили міський краєзнавчий музей. Щоб дізнатися про місцезнаходження колекції золота скіфів, прикрас гунського та сарматського періодів, колекції монет, орденів і медалей, історичної зброї, загарбники вдалися до тиску на колектив, зокрема викрадення і допитів.
Згодом приміщення музею обшукали і в його підвалі знайшли всі зазначені експонати. У Кримськотатарському ресурсному центрі заявили, що йдеться про 1841 предмет. І представники профільного міністерства, і міський голова Іван Федоров зазначали, що вони можуть бути вивезені за межі Мелітополя, тож говорили про викрадення цінностей.
— Інформація про те, що заховану колекцію «скіфського золота» було знайдено людьми, які назвали себе новим керівництвом, підтверджена, — відзначив Владислав Мороко. — Але вони не є представниками комунального закладу Мелітопольський краєзнавчий музей, отже вони не мають права чіпати ці та інші експонати, тож будь-які дії з ними можна вважати крадіжкою. Тому, що насправді це майно українського народу, це не їх майно.
За цим фактом, до речі було відкрито кримінальне провадження. Дії з боку окупантів підпали під порушення законів і звичаїв війни (ч.1 ст. 438 Кримінального кодексу України), триває досудове розслідування.
Тим часом точно невідома доля цінностей з Мелітопольського краєзнавчого музею. Після розголосу окупанти зняли кілька сюжетів, в рамках яких демонстрували цінні музейні експонати, а також повідомляли, що їх справжність перевірили експерти. Також росЗМІ наголошували, скіфське золото та інші древні прикраси, а також зброя і нагороди перебувають досі у закладі культури.
— У нас, у департаменту, та будь-кого, хто знаходиться в Запоріжжі немає можливості дистанційно зрозуміти, де зараз знаходяться експонати, — наголосив Владислав Мороко. — Найголовніше, що ми повідомили на весь світ, що ця подія відбулась. В будь-якому випадку неможливо щось зберегти, якщо про це мовчати. Розголос є, є міжнародне право і не вперше під час війни окупант щось краде, але завжди ці цінності повертались через суди. Я впевнений, що після перемоги, якщо ці предмети були переміщенні за межі Мелітополя, будуть повернуті.
Читайте також: Майстриня віддала гроші від продажу картини на дрон для захисту Запоріжжя
Читайте наші новини на сайті zprz.city.
Сообщение Скіфське золото може досі перебувати у Мелітополі появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/skifske-zoloto-mozhe-dosi-perebuvati-u-melitopoli
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook