Скільки грошей виділили на розвиток Хортиці

Перший етап реконструкції музею історії запорозького козацтва та будівництва Козацького кола на Хортиці планують завершити до Дня Незалежності

Перспективи розвитку Національного заповідника «Хортиця» обговорювали сьогодні на нараді голови облдержадміністрації Олександра Старуха з керівниками структурних підрозділів.

Перспективи розвитку Національного заповідника "Хортиця"

Так, 77,3 млн. грн. на відродження Хортиці виділив Державний бюджет, 14,8 млн. грн. – обласний бюджет, іще 5,1 млн. грн. – Енергодарська громада.

Перспективи розвитку Національного заповідника "Хортиця"

Як повідомив директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій ОДА Владислав Мороко, цього тижня стартує реконструкція музею історії запорозького козацтва та майдана «Козацьке коло», які фінансує держава. Також за кошти обласного бюджету оновлять Курган національної єдності, зроблять благоустрій прилеглих до музею зелених зон, побудують нові парковки та майданчики для відпочинку.

Перший етап реконструкції музею та будівництва Козацького кола планують завершити до Дня Незалежності України.

Слідом за державними коштами на Хортицю приходять і ресурси приватних інвесторів. Нагадаємо, що в квітні відбулося підписання меморандуму між Міністерством культури та інформаційної політики України, Запорізькою обласною державною адміністрацією і Групою Метінвест. Меморандум закріпив консолідацію зусиль держави та бізнесу з комплексного відновлення Хортиці.

Олександр Старух підкреслив, що окрім оновлення наявної інфраструктури треба міркувати і над подальшим розвитком острову, залучати інвесторів та створювати креативні речі, «фішки», що стануть візитівкою Хортиці.

Перспективи розвитку Національного заповідника "Хортиця"

— Кожна епоха привносила щось нове у розвиток Хортиці і наше покоління не повинно стати виключенням, — каже Олександр Старух. — Головне завдання — не зашкодити остову, а привести до ладу те, що є, та створити щось нове —  унікальне та цікаве багатьом.

Зокрема Олександр Старух запропонував почати проводити разом з традиційними екскурсіями ще й інтерактивні, коли гості Хортиці зможуть за допомогою новітньої техніки та віртуальних технологій на власні очі побачити цінності, що лежать на дні Дніпра. Також, на його думку, відвідування дітьми музею стане набагато цікавішим, якщо їм запропонують долучитися до відновлення чи консервації знайдених експонатів. Про це повідомляє департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОГА.

Читайте також: На острове Хортица провели масштабный субботник на пляже.

Фото з сайту zoda.gov.ua

Сообщение Скільки грошей виділили на розвиток Хортиці появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/skilki-groshey-vidilili-na-rozvitok-hortitsi

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top