У Запоріжжі відбулась спільна нарада обласної та міської влади, правоохоронних органів щодо стану об’єктів захисних споруд цивільного захисту. За результатами наради підготовлено належні висновки та затверджено план першочергових заходів.
Нарада пройшла під головуванням керівника Запорізької обласної прокуратури Сергія Спільника.
Серед озвучених під час наради питань – правопорушення, пов’язані з незаконним відчуженням, використанням не за призначенням, утриманням в неналежному стані об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, привласненням та нецільовим використанням призначених на їх утримання коштів, неправомірними діями посадових осіб, захисту інтересів держави у цій сфері тощо.
За словами керівника Запорізької обласної прокуратури, за півтора року війни відбулося понад 8 тис. ворожих нападів на об’єкти цивільної інфраструктури, в тому числі з жертвами серед цивільного населення. Ці цифри ще раз підкреслюють, що об’єкти фонду захисних споруд нашої області повинні бути у будь-який час готовими до укриття населення, — підкреслив Сергій Спільник.
Окремо доповідачі зупинились на результатах роботи з приведення укриттів та сховищ у готовий до використання стан та проблемних питаннях, які виникають за вказаним напрямом діяльності, адже за рівнем підготовки об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту Запорізькій області є над чим працювати.
Учасники наради обговорили можливі шляхи розв’язання означених проблем, зокрема озвучені проєкти укриттів у громадських містах обласного центру, приміром, на зупинкових комплексах, з урахуванням досвіду сусідніх міст.
Всім уповноваженим суб’єктам зауважено на необхідності встановлення фактів розкрадання та нераціонального використання бюджетних коштів, виділених на реконструкцію та утримання об’єктів цивільного захисту населення, та відповідного на них реагування. У підсумку, розроблено спільні заходи, спрямовані на забезпечення належної реалізації прав громадян на цивільний захист.
Довідково: За офіційними даними у місті Запоріжжі з 272 протирадіаційних укриттів та сховищ лише 40 (14,7%) готові до використання, 168 (61,8%) обмежено готові, а 64 (23,5 %) — взагалі не готові.
За 2022-2023 роки прокуратурою пред’явлено 18 позовів про зобов’язання привести у придатний для використання стан споруди цивільного захисту площею понад 4,7 тис. кв. м, у яких може укритися 3500 осіб.
Наразі судами задоволено 10 таких позовних заяв, 8 рішень вже набрали законної сили та є обов’язковими для виконання. У 2023 році до суду скеровано 2 обвинувальні акти щодо 5 осіб у провадженнях, пов’язаних із привласненням та нецільовим використанням коштів, призначених на утримання споруд цивільного захисту.
Підписуйтесь на Акцент в
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Источник: https://akzent.zp.ua/skilki-protiradiatsijnih-ukrittiv-ta-shovishh-gotovi-do-vikoristannya-v-zaporizhzhi/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook