«Слуга Народу» висунула на праймеріз колишнього депутата-регіоналівця Григорія Маловічка, який фігурує в десятках кримінальних справ

Партія «Слуга народу» офіційно відкрила праймеріз, тим самим надавши можливість українцям самостійно обирати, хто візьме участь у місцевих виборах. Теоретично це дозволить виборцям розбавити політичну арену «свіжими обличчями».

Однак, де-факто ситуація склалась інакше, і замість «нових облич» серед кандидатів влаштувались давно відомі політики, чиє кримінальне минуле не перешкодило президентській партії долучити їх до лав своїх потенційних кандидатів.

Так, екс-депутат Запорізької міської ради від «Партії регіонів» Григорій Маловічко, відомий городянам своєю кримінальною біографією, пройшов процедуру подання кандидатури в праймерів і зараз має всі шанси знову отримати депутатський мандат.

Батько Григорія Маловічко був знайомий з екс-президентом В. Януковичем і навіть мешкав з ним в одному під’їзді. За збігом обставин дорослий Григорій став депутатом міськради саме від президентської Партії регіонів. Сім’я екс-депутата Григорія Маловічка володіє щонайменше 80 квартирами і житловими будинками загальною площею 4 800 кв. м. До того ж у їх власності нежитлові приміщення (у тому числі колишні дитячі садки, гуртожитки, підвали) площею 58 700 кв.м.

Знаючи політичну (а точніше – кримінальну) діяльність Маловічка питання походження статків відпадає.

Григорій Маловічко незаконно приватизував низку запорізьких приміщень та земельних ділянок. Також прибуток депутатиу приносив конвертаційний центр, в ході обшуків якого правоохоронці вилучили понад 700 тисяч гривень.

За період своєї політичної діяльності екс-депутат запам’ятався запоріжцям нескінченними судовими процесами пов’язаними з фінансовим шахрайством або нерухомістю.

До речі, частина будівлі бізнес-центру в центрі міста, який Маловічко сьогодні вказує як адресу своєї роботи, теж потрапила у власність Маловічка за часів депутатства.

Маловічко Facebook

Григорія Маловічка було об’явлено у розшук за підозрою у вчиненні економічних злочинів, але колишнього регіоналівця пов’язують з вимаганням і розбійними нападами. В червні 2014 року Дмитренко Віталій подав заяву в правоохоронні органи по факту розбійного нападу. Маловічко з двома чоловіками вимагали у Віталія 50 тисяч доларів.

Попри резонанс, справу постраждалий програв.

Втім, і без цього інциденту кримінальних проваджень, відкритих проти Маловічка, були десятки. Нижче наведена лише частина з них:

№ 08002-2-1-2010 \ 000785 від 26.07.2010 р, обвинувачення пред’явлено Маловічко Г.А. Орджонікідзевським РВВС м. Запоріжжя в 16.08.2010 р за вчинення злочину, передбаченого ст.190 ч.3 КК України (Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки). Справу направлено для розгляду до суду;
№12013-0-8-0060 \ 000884 від 01.03.2013 р., Орджонікідзевським РВВС м Запоріжжя повідомлено про підозру Маловічко Г.А. в 01.03.2013 р в скоєнні злочину, передбаченого ст.190 ч.4 КК України (Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою);
Кримінальне провадження № 12013080008000292 від 03.02.2013 р внесено в ЕРДР за заявою громадянина Нуждіна І.М. про вчинення кримінального правопорушення Маловічко Г.А. за ознаками ст.194 ч.1 КК України (Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство).

Не дивлячись на такий кримінальний шлейф, місцеві ЗМІ в той час називали «непотоплюваним». Адже об нього обломали зуби не тільки звичайні суди, але й центральні органи МВС. 3 липня 2014 Григорій Маловичко був затриманий і відправлений до Києва для проведення слідчих дій у справі старшого і молодшого Пшонок. Але дуже скоро нашого його відпустили – як і Пшонку-молодшого, в справі якого, як відомо, складу злочину чомусь не знайшли. Чому – питання відкрите.

Григорій Маловічко дотримувався не тільки методів Партії регіонів, але й ідеології. В питаннях відчуження запорізького майна Маловічко тісно співпрацював зі ще одним одіозним регіоналівцем, проросійським діячем Андрієм Івановим. Як і Іванов, Маловічко не змінив своїх упереджень після Революції Гідності.

На фото 2018 року Григорій Маловічко позує з російським прапором на фоні московського стадіону «Лужники».

Григорій Маловічко в 2018 році (другий зліва)

Вочевидь, як і всі регіонали, післямайданні часи екс-депутат волів пережити в Росії.

Але тепер перед Маловічком відкриваються нові перспективи. І ім’я їм – депутатство в президентській партії «Слуга Народу».

Сообщение «Слуга Народу» висунула на праймеріз колишнього депутата-регіоналівця Григорія Маловічка, який фігурує в десятках кримінальних справ появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/novosti/sluga-narodu-visunula-na-prajmeriz-kolishnogo-deputata-regionalivcja-grigorija-malovichka-jakij-figuruie-v-desjatkah-kriminalnih-sprav.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top