Слухай пісню вітру: відомі запоріжці поділились у соцмережах враженнями від інсталяції «Дерево пам’яті»

Слухай пісню вітру: відомі запоріжці поділились у соцмережах враженнями від інсталяції "Дерево пам'яті"

Щоб скласти свою думку про «Дерево пам‘яті» варто обов‘язково побачити й почути його наживо

Днями в парку Металургів, в рамках фестивалю сучасного мистецтва GOGOLFEST,  відкрили меморіальну інсталяцію «Дерево Пам’яті», автором якої став український художник-постановник, актор і театральний режисер, а наразі діючий військовий Дмитро Костюминський.

На дев’ятиметровій конструкції, яка символізує дерево у посадці на лінії фронту, замість листя розміщені трубочки з іменами військових, що поклали своє життя за Батьківщину. Трубки створюють мелодійний передзвін і символізують відлуння голосів полеглих Героїв.

Читайте також:У Запоріжжі відбулися громадські обговорення щодо меморіальної інсталяції «Дерево Пам’яті» та майбутньої «Посадки»

Візуально гарна інсталяція, доповнена звуковим ефектом, що виглядає одночасно урочисто і зворушливо, мабуть, нікого не залишить байдужим — у соцмережах люди діляться враженням.

 «Дуже сенсово і сакрально»

Журналістка zprz.city читала відгуки відомих запоріжців у фейсбуці.

Катерина Тарасова, дружина загиблого воїна Дениса Тарасова:

— Дерево Пам’яті. Це було дуже… Це було так, як і повинно було бути. Дуже сенсово і сакрально. Дерево насправді живе.Живе тому, що чутно голоси, голоси тих хто зараз на Небі. Матері й жінки плакали, бо чули ці голоси.

Просто приходьте туди, до дерева Пам’яті. Просто постійте,  послухайте,  задумайтесь. Приходьте днем або ввечері, щоб побачити й відчути.

Ірина Дорогокупля, фотохудожниця:

— Новий меморіал у Запоріжжі, музика вітру… Дуже красиво та сумно. Світла пам’ять.

У Запоріжжі відкрили меморіальну інсталяцію «Посадка. Дерево Пам’яті» на честь загиблих захисників та захисниць. Кожна людина, яка втратила близьких, може вшанувати пам’ять. Звуки – це «голоси» загиблих.

Ця інсталяція може бути частиною великого меморіального комплексу.

Наталія Ігнатьєва, драматургиня, письменниця, літературознавиця, перекладач для кінопрокату, репетиторка з техніки мови Запорізького обласного академічного театру юного глядача, голова Запорізького обласного літературного об’єднання при Національній Спілці письменників України:

— Вітряна темрява рідного Запоріжжя і Дерево пам’яті. Оголене, холодне, самотнє. Як символ самоти по втраті дорогої людини. Дерево, яке нагадує і хрести, і лабіринт, і застиглий навіки фонтан. Дерево, що лунає голосами душ із Вирію. І одна дивна річ: щоразу, коли передзвін ставав гучнішим і тривожнішим, я помічала на проєкції якось особливо молоде — юне! — обличчя.

Побула з деревом на самоті. Послухала, про що вони співають, ці душі з Вирію. Наші вічні, наші прекрасні. Наші герої.

Дякую автору Дмитру Костюминському за цей меморіал-символ, дякую ГОГОЛЬFEST POKROVA і всій команді, що його створила. Пронизливо.

Галина Гончаренко, мати загиблого воїна Михайла Гончаренка, голова Консультативної ради жінок загиблих Героїв:

— Це перший меморіал в Запоріжжі в рамках великого проєкту по вшануванню пам’яті наших загиблих героїв… За те, щоб ми жили, наші захисники воюють на фронті, боронячи нашу землю, свої родини.

І саме під Деревом життя ми можемо пообіцяти — жити. Жити так, щоб не соромно було перед загиблими героями, та перед героями, що боронять зараз Україну. Жити так, щоб всі майбутні покоління українців жили щасливо в мирній та квітучій Україні, та з повагою та вдячністю пам’ятали кожного, завдяки кому живуть.

Запорожці, я вітаю вас. В нашому прифронтовому місті є Дерево життя. То є до добра. Щиро дякую за такий подарунок Запоріжжю — спонсорам та меценатам,  та — нашому Метінвесту.І, звісно, величезна вдячність автору проєкту Дмитру Костюминському.

Аліса Сисоєва, журналістка:

— Щоб скласти свою думку про «Дерево пам‘яті» варто обов‘язково побачити й почути його наживо. Це дійсно той випадок, коли фотографія і навіть відео не передають особливості проєкту.

Коли чуєш передзвін жетонів і розумієш, що кожен звук лунає в пам‘ять про конкретну людину, все в середині перевертається. У мене навіть не знайшлося слів, щоб описати гаму почуттів, які виникли…

«Дерево пам‘яті» просто не здатне залишати байдужим.Не згодна з тими, хто каже, що це бездушна конструкція, і що меморіал не може бути таким.

Пригадайте, як виглядає меморіал «Віддзеркалення відсутності» в пам‘ять про загиблих 11 вересня в Нью-Йорку. Хтось також може заявити щось накшталт — «дірка в землі з водою» (бо про залізні труби у нас казали всіляке), але якщо приділити хвилину і прочитати, що саме символізує проєкт, то ви дивитиметесь на нього вже зовсім по-іншому.

«Аж мурахи по шкірі… До сліз»

Своїми враженнями діляться запоріжці, які також відвідали меморіал.

Де створили музичну частину «Дерева пам’яті»

На сторінці Майстерні музичних інструментів Sky Jam Percussion (Бровари) у фейсбуці розповіли :

«Наша майстерня долучилася до створення музичного меморіалу інсталяції у Запоріжжі «Дерево пам’яті».

Даний Меморіал — це не лише символ світлої пам’яті про загиблих воїнів, а й осередок високовібраційного звучання, що має енергію зцілення та трансформації».

…Проєкт виник з ініціативи міської влади Запоріжжя, яка звернулася із запитом на створення меморіалу для вшанування пам’яті загиблих захисників України.

Створення меморіальної інсталяції профінансувала компанія Метінвест. Згодом на локації висадять в’юнкі рослини, аби вони обплели сталеві елементи й доповнили образ живої пам’яті про героїв.

Ми писали, що  оборонець «Азовсталі» Сергій «Волина» прокоментував встановлення «Дерева Пам’яті» у Запоріжжі.

Фото Вячеслава Лавринця

Джерело

Share this post

нет
scroll to top