Начальником відділу управління протидії кіберзлочинам в місті Києві Олегом Дубіною було повідомлено, що війна ведеться не лише за територіальну цілісність. Російська пропаганда намагається проникнути в наш інформаційний простір, використовуючи беззбройні методи. Дезінформація в Інтернеті негативно впливає на свідомість людей та хід війни в цілому, тому користувачі мережі завжди мають бути обачними та вміти розпізнавати фейки та пропаганду. Для боротьби з цими загрозами Департаментом кіберполіції спільно з волонтерами був створений проєкт «BRAMA».
Діяльність проєкту Брама направлена на захист медіа простору від російської пропаганди, блокування каналів поширення дезінформації, протиправного та забороненого контенту. Також, метою проєкту є покращення медіа-грамотності українців, зменшення впливу пропаганди на суспільство та популяризація безпечного поводження в мережі інтернет.
Перш за все соціальний проєкт Брама — це синергія громадян, приватного та державного секторів у протидії дезінформації та незаконному контенту в інформаційному просторі.
Головна мета проєкту – це очищення інформаційного простору від російської пропаганди та дезінформації, знищення осередків незаконного поширення протиправного та забороненого контенту
Основні цілі:
Знищення російських осередків в Інтернеті
Зменшення рівня булінгу та цькування в мережі
Протидія наркотикам та шахрайству
Навчання та тренінги з кібергігієни
Просвіта населення щодо інформаційної гігієни
Залучення та мотивація громадян до активної громадянської позиції
Для блокування того чи іншого джерела необхідно надсилати скарги і чим більше буде скарг, тим більша вирогідність того, що джерело буде заблоковано. Саме із цією метою ми пропонуємо нашим користувачам стати частиною «BRAMA».
Учасникам пропонується:
можливість повідомити про джерело неприйнятного контенту, для
2. подальшого масового надсилання скарг спільнотою та подальшим блокуванням такого джерела;
3. допомогти заблокувати джерело неприйнятного контенту, шляхом долученості до масового надсилання скарг;
4. отримати поради щодо медіа та кіберграмотності;
5. бути поінформованим про небезпечні схеми шахрайств, які ширяться мережею;
6. бути обізнаним, щодо фейків, які просувають вороги у наш медіапростір.
Додатково, пропонуємо нашим учасникам розважальний контент, який дозволить трішки відволіктись від виконання завдань та порадіти разом із нами успіхам українських військових та недолугим вчинкам нашого спільного ворога.
Источник: https://forpost.media/novosti/sotsialnyy-proiekt-brama.html
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook