Соцвиплати і ВПО: що чекає на українців у 2024 році

З настанням 2024 року заплановано внести зміни у систему соціальних виплат і підтримки внутрішніх переселенців (ВПО). Особлива увага буде приділена вразливим категоріям осіб серед ВПО. Згідно із новими планами уряду, буде продовжено допомогу тим, хто вже отримував державну підтримку до 1 серпня 2023 року.

АТБ, Нова пошта, банки: як працюватимуть на зимові свята

Згадаємо, що за постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2023 року № 709, передбачається призупинення виплат деяким ВПО починаючи з 1 лютого 2024 року.

Основні запропоновані зміни включають автоматичне продовження виплат на 6 місяців для:

• Непрацездатних осіб та пенсіонерів з мінімальними пенсіями;

• Осіб з інвалідністю або тих, хто доглядає за дітьми з інвалідністю;

• Дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування.

Також уряд планує дозволити продовження виплат іншим особливо вразливим категоріям ВПО після подання нової заяви.

Раніше, Міністерство соціальної політики розробило проект постанови, який передбачає продовження виплат для ВПО, котрі отримували допомогу до 1 серпня 2023 року, і для кого термін виплат завершується в кінці січня 2024 року.

Запропоновані категорії для продовження виплат включають:

ВПО пенсійного віку;ВПО, що не можуть працевлаштуватись через об’єктивні обставини, при цьому надаючи важливі соціальні послуги;Безробітних ВПО, стимулюючи їх шукати роботу або звертатись по допомогу для розпочаття власної справи.

Передбачається щомісячна державна допомога на проживання у розмірі 3 тисяч гривень для осіб з інвалідністю та дітей, і 2 тисячі гривень для інших ВПО.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 332, ВПО, які вперше звернулися за виплатами після 1 серпня 2023 року, можуть отримати виплати на другий шестимісячний період без додаткового звернення. Це означає, що для цих категорій ВПО виплати будуть автоматично продовжені ще на пів року, починаючи з 1 лютого 2024 року. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/sotsviplati-i-vpo-shho-chekaye-na-ukrayintsiv-u-2024-rotsi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top