Сьогодні два роки як українці отримали безвіз

Більшість українців вже й забули про черги у візових центрах та безліч документів для отримання бажаного дозволу на відвідування іншої країни. Адже вже понад 10 мільйонів українців оформили біометричний паспорт, який дозволяє на сьогоднішній день відвідати до 130 країн світу.

Це стало можливим завдяки тому, що 11 травня 2017 року Рада Європейського Союзу ухвалила історичне для України рішення про скасування віз для короткострокових поїздок (90 на 180 діб) для громадян при відвідуванні 30-ти країн ЄС і Шенгенської зони (за виключенням Сполученого Королівства та Ірландії). А вже рівно за місяць, 11 червня, “безвіз” запрацював.

Для цього Україна пройшла нелегкий шлях не лише на зовнішньополітичному, а і на внутрішньополітичному та економічному рівнях. У середині 2014-го року надходили позитивні сигнали з боку європейських чиновників стосовно впровадження безвізу. У 2015 році в Євросоюзі переконували, що намір надати Україні безвізовий режим залишається в силі, але для вирішення всіх технічних питань потрібен час. Зрештою 18 грудня 2015 року Європейська комісія схвалила позитивний звіт щодо виконання Україною плану дій з лібералізації візового режиму з Євросоюзом. Водночас Єврокомісія висунула Україні додаткові вимоги, що стосуються виправлення “прогалин” у формуванні та початку роботи антикорупційних органів.

20 квітня 2016 Європейська комісія запропонувала Європарламенту і Раді Європейського Союзу скасувати візи для громадян України. Але остаточне рішення щодо безвізу, яке очікувалося ще наприкінці 2016 року, постійно відкладали, в тому числі через міграційні проблеми у самому ЄС. Зрештою, Рада ЄС схвалила надання безвізу для українців з біометричними паспортами 11 травня 2017 року.

Здобуття безвізового режиму із Європейським Союзом для України було однією із найбільш конкретних обіцянок п’ятого президента Петра Порошенка ще на початку виборчого процесу 2014 року. Він неодноразово наголошував на важливості здобуття безвізу не тільки для країни, але і кожного громадянина.

“Нині ми маємо безвізовий режим з понад ста країнами світу. І ми продовжуємо відкривати світ для українців, а Україну – для світу!”написав Петро Порошенко на своїй сторінці у соцмережах.

Безвізові країни Європи та Шенгенської зони:

Австрія

Андорра

Бельгія

Ватикан

Угорщина

Німеччина

Греція

Данія

Ісландія

Іспанія

Італія

Кіпр

Латвія

Литва

Ліхтенштейн

Люксембург

Мальта

Монако

Нідерланди

Норвегія

Польща

Португалія

Сан-Марино

Словаччина

Словенія

Фінляндія

Франція

Чехія

Швейцарія

Швеція

Естонія

Джерело: Прямий

Источник: https://forpost.media/glavnoe/sogodni-dva-roki-jak-ukrainci-otrimali-bezviz.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top