Сьогодні святкують День української мови та писемності

9 листопада — День української писемності та мови

9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом президента України Леоніда Кучми від 6 листопада 1997-го. Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності та перевірити свої знання.

9 листопада також вшановують Нестора Літописця — київського літописця та письменника-агіографа. З 1073 Нестор — чернець Києво-Печерського монастиря. Автор «Житій святих князів Бориса і Гліба й Теодосія Печерського». Вважається упорядником (за іншою версією автором) «Повісті минулих літ». Помер і похований у Києво-Печерській лаврі. У церковному календарі день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця припадає на 9 листопада. Цього дня в Україні, починаючи з 1997, відзначають День української писемності та мови.

Сьогодні о 10:00 відбудеться Радіодиктант національної єдності, повідомляє Українське радіо.

Автором тексту та читцем цьогорічного Радіодиктанту буде український письменник Юрій Андрухович.

Флешмоб транслюватиметься на телеканалах та діджитал-платформах Суспільного. Так, спецефір “Суспільної студії” транслюватиметься на загальнонаціональному телеканалі UA:Перший, регіональних суспільних мовниках, ютуб-каналі UA:Перший та на фейсбук-сторінках Суспільного мовлення.

Водночас Радіодиктант звучатиме на хвилях Українського радіо та Радіо Культура (також на ютуб-каналі та фейсбук-сторінках Українського радіо та Радіо Культура).

Час для надсилання готового тексту – астрономічна доба. Текст диктанту оприлюднять на сайті Українського радіо 11 листопада об 11:00.

Роботи прийматимуть онлайн та офлайн. Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада. Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio. Після оприлюднення диктанту електронні листи не прийматимуть.

Факти про українську мову

Сучасна українська мова має близько 256 тисяч слів; у українській мові багато синонімів. Наприклад, слово “горизонт” має 12 синонімів: обрій, небозвід, небосхил, крайнебо, круговид, кругозір, кругогляд, виднокруг, видноколо, виднокрай, небокрай, овид; найстарішою українською піснею, запис якої зберігся до наших днів, вважається пісня «Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?»; найбільшу кількість разів перекладений літературний твір – «Заповіт» Т.Г.Шевченка: 147 мовами народів світу.

Сьогодні усі новини на сайті «Индустриалка» виходитимуть українською.

Читайте також: На оновленій Хортиці гармонійно поєднується історичний код та сучасні цифрові рішення

Сообщение Сьогодні святкують День української мови та писемності появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/sogodni-svyatkuyut-den-ukrayinskoyi-movi-ta-pisemnosti

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top