Стало відомо де в Україні вакцина від COVID-19 з’явиться в першу чергу

Експерт МОЗ вказала на істотну відмінність державних і приватних структур в питанні отримання вакцини від коронавірусу.

Вакцина проти COVID-19 не з’явиться в приватних клініках раніше, ніж в державних. Спочатку вона потрапить на митний склад, а після цього ампули буде поставляти в межах України дистриб’ютор. Про це розповіла в ефірі телеканалу “Україна 24” експерт групи експертів МОЗ, завідувач кафедри епідеміології НМУ ім. Богомольця Ірина Колесникова, пише УНІАН.

Жінка пояснила, що виробники вакцини зацікавлені перш за все у великих партіях, які можуть замовляти саме державні структури.

“Я не вірю в те, що у приватників це може з’явитися раніше, ніж у держави. Тому що для будь-якого виробника навіть кількість в тисячу доз, яке може замовити приватна клініка, – для них це ніщо, їм це нецікаво “, – сказала експерт.

На її думку, виробники навіть не будуть вести переговори з приватними клініками.

“Це можуть бути дистриб’ютори, але дистриб’ютори офіційні так само відповідають за якість препарату, як відповідає держава. І препарат – хоч для приватної, хоч для державної клініки – буде летіти одним літаком, і він потрапить на один і той же митний склад. І умови зберігання будуть абсолютно однакові.
Далі доля препарату на совісті дистриб’ютора і на совісті того підприємця, який здійснює господарську діяльність з медичної практики, який буде отримувати від дистриб’ютора цю вакцину. Але це не буде раніше, ніж це буде у держави “, – пояснила вона.

Нагадаємо, раніше Forpost повідомляв, що остаточної інформації відносно того, яку вакцину отримає Україна – поки немає. Найімовірніше ми отримаємо вакцини виробництва компанії Astra Zeneсa. Такий прогноз озвучив в.о. генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ Ігор Кузін.

Він зазначив, що наразі результати клінічної ефективності є у вакцин Pfizer, Moderna та Astra Zeneсa. Ці три вакцини показують таку ефективність: Pfizer/BioNTech – 95%,
Moderna – 94% та Astra Zeneсa – 70%. При цьому перші дві потребують ультра-холодного зберігання, із температурним режимом від -20 до -60/-80°C, а третю можна зберігати при температурі +2…+8°C.

Читайте також: Лікарі зафіксували перші алергічні реакції на вакцину Moderna та Pfizer

Сообщение Стало відомо де в Україні вакцина від COVID-19 з’явиться в першу чергу появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/novosti/stalo-vidomo-de-v-ukraini-vakcina-vid-covid-19-z-javitsja-v-pershu-chergu.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top