У Запоріжжі стало помітно прохолодніше, однак початку опалювального сезону доведеться почекати.
Про це повідомили в Запорізькій ОВА, передає Акцент.
За словами директора Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької ОДА Віталія Литвиненка, опалювальний сезон у Запоріжжі, імовірно, розпочнеться на початку листопада.
Зауважимо, що старт опалювального сезону оголошують після того, як 3 дні поспіль середня добова температура становить менше 8 градусів Цельсія. Наразі така температура фіксувалася в Запоріжжі лише один день — 19 жовтня. За прогнозами, сьогодні очікується ще більш прохолодна погода, а завтра, 21 жовтня, — невеличке потепління.
Також Віталій Литвиненко повідомив, що у попередніх роках тепло починало надходити до осель запоріжців та вільнянців на початку листопада. Імовірно, цьогоріч слід очікувати того ж.
У департаменті відзначають, що в Запорізькій області лише два населених пункти – міста Запоріжжя та Вільнянськ – мають централізоване теплопостачання. У Вільнянську працюють три котельні. Усі вони забезпечені генераторами, тому жителі міста будуть з теплом навіть під час відключень світла. Однак, за словами Віталія Литвиненка, у Запоріжжі ситуація з альтернативними джерелами електроенергії складніша. Причина – більш потужні, ніж у Вільнянську, теплові мережі.
– На сьогодні всі об’єкти житлово-комунального господарства та соціальної сфери технічно готові до опалювального сезону на 100 %. Зокрема, 203 котельні, 445 закладів охорони здоров’я й освіти та понад 4,5 тисяч житлових будинків.
– Якщо буде відсутнє електропостачання, то залучатимуться генератори або когенераційні установки. Вони за допомогою газу виробляють і тепло, й електроенергію. Міжнародні партнери поставлять нам 14 таких установок потужністю від 0,5 до 2,5 МВт. Також очікуємо постачання генераторів на дві Дніпровські водопровідні станції. Вони будуть встановлені в найкоротший термін після їх отримання, – зазначив директор Департаменту ЖКГ та будівництва ЗОДА.
Забезпеченість закладів охорони здоров’я блочно-модульними котельнями на твердому паливі – ще одне важливе питання, яке розглядалось при підготовці до опалювального сезону.
– Було отримано 15 таких котелень тепловою потужністю від 200 до 1300 кВт. Їх надали наші донори – USAID. Котельні вже встановлені у запорізьких медзакладах, – розповів Віталій Литвиненко.
Посадовець зауважив, що перед початком опалювального сезону було замінено понад 4,5 км теплових мереж у Запорізькій області.